KS Kutno zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze. „Zawodnicy mają spory potencjał”

Koniec pięknej serii piłkarzy KS-u Kutno. Podopieczni Pawła Ślęzaka po sześciu wygranych z rzędu doznali wyjazdowej porażki 1-3 z Ceramiką Opoczno. Mimo przegranej kutnianie zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze łódzkiej.

- R E K L A M A -

Ostatnie tygodnie dla kutnowskiej drużyny były dosłownie wymarzone. Po zespole, który plasował się tuż przy granicy miejsc spadkowych nie ma już śladu i kutnianie wygrywali mecz za meczem. Zwycięski marsz podopiecznych Pawła Ślęzaka rozpoczął się 27 kwietnia – wówczas KS wygrał 1-0 z AKS SMS Łódź. W kolejnych tygodniach kutnianie pozostawili w przegranym polu Włókniarza Zelów (5-0), Skalnika Sulejów (2-0), Omegę Kleszczów (2-0), RKS Radomsko (1-0) i Zryw Wygoda (2-0).

Każda seria ma jednak to do siebie, że się niestety kończy. I w przypadku KS-u tak było właśnie w miniony weekend, kiedy to przegrał w Opocznie z tamtejszą Ceramiką 1-3. Jedynego gola dla kutnian zdobył Piotr Kasperkiewicz.

- R E K L A M A -

„Ten mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Złożyło się na to wiele czynników. Zabrakło jakości w ofensywie i determinacji w defensywie. Mamy świadomość, że każda seria kiedyś musi się skończyć. Mimo to, wielkie brawa dla drużyny. Praca, którą wykonali zawodnicy w ostatnim czasie, pokazała że mają spory potencjał. Trzeba go teraz dobrze wykorzystać, by takie serie były normalnością w nowym sezonie” – komentuje Paweł Ślęzak, trener KS Kutno.

„Teraz drużyna ma dwa dni wolnego. Po bardzo dobrze wykonanej pracy należy się odpoczynek, zarówno dla ciała jak i umysłu. Cel jakim było utrzymanie został zrealizowany. Od wtorku możemy zacząć nowy etap pracy, ale o tym niebawem” – dodaje szkoleniowiec kutnian.

- R E K L A M A -

Do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. KS zmierzy się ze Zjednoczonymi Stryków (dom), Szczerbcem Wolbórz (wyjazd), ŁKS-em III Łódź (dom) i Wartą Działoszyn (wyjazd).

Po 30. kolejkach KS Kutno ma na swoim koncie 43 punkty i zajmuje 8. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej. Dzięki ostatniej świetnej serii, a także rozstrzygnięciom w III lidze (utrzymanie Warty Sieradz), podopieczni Pawła Ślęzaka już teraz zapewnili sobie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

Ceramika Opoczno 3-1 KS Kutno
Gol dla KS: Piotr Kasperkiewicz

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: