Wiadomości KutnoKutnoKsiądz Jan Sposób został honorowym obywatelem Kutna

Ksiądz Jan Sposób został honorowym obywatelem Kutna

Po raz pierwszy od dziewiętnastu lat Rada Miasta Kutno podjęła decyzję o nadaniu tytułu honorowego obywatela naszego miasta. Do wyjątkowego grona dołączył dziś ksiądz Jan Sposób.

- Reklama -

Wniosek o przyznanie tego tytułu na początku marca złożyła ośmioosobowa grupa radnych Klubu Prawo i Sprawiedliwość. W związku z tym powołano doraźną komisję ds. Wyróżnień Honorowych i Nagród Miasta Kutno. Komisja po wysłuchaniu przedstawiciela wnioskodawców, zaopiniowała wniosek jednogłośnie.

- Reklama -

Do opinii przychylili się również radni, którzy podczas dzisiejszej sesji oddali 19 głosów „za” i 2 „wstrzymujące się”.

Chcieliśmy, aby Rada Miasta uhonorowała księdza Jana za całokształt jego działalności, która skupiona była na pomocy duchowej chorym. Mieszkańcy Kutna znają księdza Jana z Jego skromności, ascetycznego wręcz sposobu życia i wielkiej ludzkiej życzliwości. Postawa życiowa księdza Sposoba może stanowić dla nas wszystkich wzór. Wniosek przygotowywaliśmy dość długo. Wymagało to zgromadzenia wielu informacji. Kwerendą źródeł zajął się radny Rafał Jóźwiak – komentuje Ewa Rzymkowska, przewodnicząca Klubu Radnych PiS.

- Reklama -

Ks. Jan Sposób to kapłan wielkiej wiary, patriota, niezwykle pracowity, a mimo dużych osiągnięć także pełen skromności. Zrobił wiele dobrego dla mieszkańców Kutna, szczególnie niosąc z dużym poświęceniem posługę chorym. Bardzo go cenię za działalność w kręgu kombatantów AK i za dbałość o pamięć o powstańcach 1863 roku kultywowaną w kapliczce na ul.Łęczyckiej – mówi radny Rafał Jóźwiak.

Warto przypomnieć, że ostatnio honorowe obywatelstwo Kutna otrzymali Stan Musial i Edward Piszek, co miało miejsce w 2000 roku. Honorowy obywatel na mocy uchwały Rady Miasta otrzymuje okolicznościowy dyplom i symboliczną szablę polską z pamiątkowym grawerunkiem. W sali obrad radnych wywiesza się portret honorowego obywatela. ▪

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: