reklama
reklama

Kto będzie rządził Kutnem? Oni powalczą o fotel prezydenta Miasta Róż

Już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Będziemy wybierać radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Niezwykle ciekawa sytuacja w Kutnie – po ponad 20 latach z fotela prezydenta Miasta Róż ustępuje prezydent Zbigniew Burzyński. Kto zajmie jego miejsce?

- R E K L A M A -

Kampania wyborcza na ostatniej prostej, a już od piątku 5 kwietnia 2024 cisza wyborcza. Kandydaci na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów cały czas próbują przekonać do siebie mieszkańców i organizują różnego rodzaju spotkania oraz konferencje, a także aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych.

Już w niedzielę wyborcy podejmą decyzję, komu z nich zaufają. To będą wyjątkowe wybory prezydenckie w Kutnie, bowiem pierwszy raz od ponad 20 lat o fotel prezydenta nie będzie ubiegać się Zbigniew Burzyński, który rozwijał Miasto Róż przez ostatnich pięć kadencji.

- R E K L A M A -

Kandydatem, którego popiera obecny prezydent Kutna jest 51-letni Mariusz Sikora, wieloletni radny, a ostatnio przewodniczący Rady Miasta Kutno. W wyborach samorządowych w 2018 do Rady Miasta uzyskał największą liczbę głosów ze wszystkich kandydatów – zagłosowało na niego blisko tysiąc osób. Nie jest związany z żadną partią.

O fotel prezydenta Kutna ubiegać będzie się jeszcze trzech kandydatów – Andrzej Michałkiewicz (KKW Koalicja Obywatelska), Ewa Rzymkowska (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz Bartosz Serenda (KWW Bartosza Serendy).

- R E K L A M A -

Michałkiewicz ma 56 lat i jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W przeszłości zasiadał w Radzie Miasta i startował wówczas z listy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci. W poprzednich wyborach samorządowych 2018, już w barwach Koalicji Obywatelskiej, kandydował na radnego miejskiego – bez skutku, uzyskał wówczas nieco ponad 200 głosów.

Rzymkowska ma 35 lat i jest członkiem Prawa i Sprawiedliwość. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta Kutno. W 2018 roku po raz pierwszy ubiegała się o fotel prezydenta Kutna, jednak przegrała ze Zbigniewem Burzyńskim i zajęła drugie miejsce.

Serenda ma 41 lat i nie należy do partii politycznej. W poprzednich latach związany był z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i z list SLD/Lewicy startował w 2010 i 2014 roku w wyborach na prezydenta Kutna – dwukrotnie przegrał ze Zbigniewem Burzyńskim.

Wybory samorządowe już w niedzielę 7 kwietnia 2024. Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach 7.00 – 21.00. Listę wszystkich kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów można znaleźć na stronie wybory.gov.pl/samorzad2024. •

Wyborcze wydarzenia cały czas będziecie mogli śledzić na żywo w serwisie specjalnym Panoramy Kutna.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: