reklama
reklama
reklama
reklama

Kto może trenować aerial silks?

Akrobatyka powietrzna jest tylko dla ludzi wysportowanych? Bzdura! Dyscypliną taką jak taniec na szarfach może zajmować się niemal każdy. Wyjątki dotyczą tylko bardzo konkretnych sytuacji, związanych przede wszystkim ze zdrowiem. Wyjaśniamy, kto może zajmować się aerial silks i jak przygotować się do treningów.

- R E K L A M A -

Czym jest aerial silks?

Aerial silks to sport łączący akrobatykę, gimnastykę, taniec i treningi siłowe. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na wiszącej szarfie – zazwyczaj podwieszonej do sufitu, belki lub specjalnej konstrukcji wolnostojącej. Chusty akrobatyczne (zobacz produkty na stronie: https://flyingrose.pl/sprzet-aerial/szarfy-aerial-silks) mają odpowiednią długość i ciągliwość, nie są to “przypadkowe” materiały. Mogą służyć do bardzo różnych treningów i ogólnie nazywa się je właśnie aerial silks lub aerial dance, rzadziej aerial fitness (czytaj więcej na: https://flyingrose.pl/pl/blog/Aerial-fitness.-Jak-i-gdzie-cwiczyc/58).

To sport dość wymagający, angażujący całe ciało, jednak należy pamiętać, że nie jest tylko dla wybranych. Swoją przygodę z szarfą może zacząć niemal każdy, nawet osoba niemająca doświadczenia w żadnym sporcie.

- R E K L A M A -

Przeciwwskazania do treningów

Taniec na szarfie powinny dwa razy przemyśleć te osoby, które zmagają się z chorobami przewlekłymi lub przebyły poważne kontuzje w przeszłości. Co jednak ważne, o ewentualnym wykluczeniu takiej aktywności powinien decydować lekarz. Czasami z ćwiczeń nie eliminują nawet urazy kręgosłupa, dlatego przeczucie może być mylne.

Częstymi przeciwwskazaniami są problemy takie jak nadciśnienie oraz padaczka. Aerial silks odradza się również kobietom w ciąży, chociaż coraz częściej można spotkać się z treningami na szarfach lub hamakach, które są odpowiednio przygotowane dla przyszłych mam. To dobry trend, bo aerial stretching (czytaj więcej na: https://flyingrose.pl/pl/blog/Aerial-stretching.-Jak-i-gdzie-cwiczyc/62) pomaga np. w odciążeniu kręgosłupa. Przeciwwskazaniem mogą być także niektóre wady postawy.

- R E K L A M A -

Zalety aerial silks

Ćwiczenia na szarfie angażują całe ciało, zatem taka aktywność przynosi kompleksowe efekty. Koordynacja ruchów znacząco zwiększa się, mięśnie stają się silniejsze i bardziej elastyczne. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, zyskasz większą świadomość własnego ciała i jego możliwości. Prawdopodobnie w lepszym stanie będzie będzie też Twoja kondycja psychiczna – aerial silks to dobra zabawa i jak każdy sport redukuje stres. Może też pomóc w walce z dodatkowymi kilogramami czy tzw. pomarańczową skórką, a to skutkuje po prostu lepszą samooceną. Nic, tylko ćwiczyć!

Przygotowanie do pierwszych treningów

Ćwiczyć może prawie każdy, ale jak się do tego przygotować? Wbrew pozorom nie musisz poświęcać swojego czasu na żadne dodatkowe treningi. Nie musisz mieć silnych rąk, dobrej kondycji czy doświadczenia. Wiele osób zaczyna od zera i jest to jak najbardziej w porządku, bo to właśnie treningi mają przygotować kursanta do ćwiczeń na szarfie. Można nawet powiedzieć: za coś przecież płacisz. 🙂

Natomiast jeśli chcesz osiągnąć szybsze efekty lub po prostu złapiesz bakcyla, dodatkowe ćwiczenia na pewno nie zaszkodzą. Wszystko zależy od Ciebie!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: