Wiadomości KutnoPolitykaKto rządzi w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej? Część nazwisk jest "tajna"

Kto rządzi w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej? Część nazwisk jest „tajna”

W ostatnim czasie w Platformie Obywatelskiej miejsce miały wielkie wybory wewnętrzne, w wyniku których wybrane zostały między innymi lokalne struktury partii. Wiadomo, kto stanął na czele PO w Kutnie i powiecie kutnowskim, jednak część nazwisk zarządu jest… utajniona. Jaki jest powód?

- Reklama -

W październiku w strukturach Platformy Obywatelskiej odbyły się wybory powszechne, w których uprawnieni członkowie wybierali w sposób bezpośredni przewodniczącego PO, przewodniczących regionów, przewodniczących powiatów, członków rad powiatowych i delegatów.

- Reklama -

Jak podaje oficjalna strona Platformy Obywatelskiej, nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwało 261 komisji powiatowych, 16 regionalnych oraz Krajowa Komisja Wyborcza. We wszystkich pracach komisji wyborczych uczestniczyło 1111 osób. W wyborach wzięło udział 73,3% uprawnionych do głosowania. W wyniku wyborów Donald Tusk uzyskał wymaganą statutem większość głosów za i został wybrany przewodniczącym Platformy Obywatelskiej nowej kadencji.

„Zamykamy pierwszy etap budowy silnej opozycji ze zdecydowanym optymizmem. Głęboko wierzymy, że opozycja będzie na tyle silna, aby w najbliższych wyborach dokonać zmiany władzy w Polsce!” – czytamy na oficjalnej stronie PO.

Kto rządzi w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej?

- Reklama -

Jak napisała w mediach społecznościowych Martyna Stasiak, 13 października Platforma Obywatelska wybrała zarząd miejskiego koła w Kutnie.

„Platforma Obywatelska jako partia demokratyczna wybiera swoje zarządy na poziomie lokalnym i dba o zasady demokracji. Koło Platformy Obywatelskiej–Kutno właśnie wybrało dzisiaj swój zarząd i zostałam wiceprzewodniczącą koła miejskiego w Kutnie. Dziękuję wszystkim biorącym udział w wyborach wewnętrznych koła kutnowskiego. Liczę na owocną współpracę” – napisała w mediach społecznościowych Martyna Stasiak.

Od tamtej pory próbowaliśmy poznać pełny skład zarządu PO w naszym regionie, jednak bezskutecznie. W tej sprawie pytaliśmy m.in. w łódzkim biurze Platformy Obywatelskiej, jednak wciąż nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek odpowiedzi. Wiadomo jedynie, że szefem zarówno miejskich jak i powiatowych struktur został Artur Gierula, powiatowy radny.

„96% poparcia. Dziękuję za głosy poparcia i zaufanie. Od dzisiaj stoję na czele struktur PO RP Powiatu Kutnowskiego” – napisał 24 października w mediach społecznościowych Artur Gierula i zamieścił wspólne zdjęcie z Cezarym Grabarczykiem, przewodniczącym PO regionu łódzkiego.

Jak się okazuje, reszta nazwisk jest utajniona i przynajmniej na razie ich nie poznamy. Jak powiedział dziś rano w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Artur Gierula, zgodnie z prawem może podać nazwiska tylko przewodniczących struktur miejskich i powiatowych (czyli swoje – przyp.red.). Dodał, że pozostali członkowie zarządu – poza wspomnianą Martyną Stasiak – nie wyrażają zgody na upublicznienie swoich danych i on jako przewodniczący nie poda ich do publicznej wiadomości.

AKTUALIZACJA:

W mediach społecznościowych o wyborach w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej napisał Wojciech Ziółkowski, były radny powiatowy i wyraził zgodę, aby upublicznić informację o jego funkcji w strukturach partii.

Zostałem wiceprzewodniczącym struktur Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Kutnowskiego. Serdecznie dziękuję za otrzymane głosy poparcia i zaufanie” – napisał w czwartek wieczorem W. Ziółkowski.

AKTUALIZACJA 2:

Zgodę na upublicznienie informacji o swojej funkcji w strukturach kutnowskiej Platformy Obywatelskiej w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl, po publikacji artykułu, wyraził także Patryk Barański.

Zostałem wybrany jako członek rady powiatu z 4 wynikiem pod względem całego powiatu i za to dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w tych wyborach – potwierdza Patryk Barański.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: