Kurs na suwnice a podniesienie kwalifikacji


W ostatnich latach popularność tematu kursu na suwnice drastycznie wzrosła, co wiąże się z chęcią podnoszenia swoich kwalifikacji przez wszelkiego rodzaju pracowników. Sama suwnica określana jest jako specjalistyczny rodzaj dźwignicy pracującej w tzw. ruchu przerywanym. Wyposażona jest ona w mechanizm opuszczania i podnoszenia, czyli tzw. wciągarkę bądź wciągnik.


Jej fundamentalną funkcją jest przemieszczanie danych materiałów w poziomie i pionie w przestrzeni ograniczonej przez:

  • długość toru jazdy
  • szerokość mostu
  • wysokość podnoszenia i opuszczania

Jakie są charakterystyczne cechy kursu na suwnice i jakie korzyści wynikają z posiadania uprawnień operatora omawianych maszyn?

Ile kosztuje kurs na suwnice?


Sam kurs na suwnice waha się w granicach od 600 do nawet 1500 złotych, co zależne jest od wielu czynników takich jak region, lokalizacja i renoma samego ośrodka czy ilość osób biorących udział w aktualnym kursie. Należy zwrócić szczególną uwagę na kurs, który odznacza się podejrzanie tanią ceną, ze względu na fakt, iż wiązać się to może z dodatkowymi opłatami bądź niską jakością prowadzonych zajęć.

Jest to stosunkowo niewielki koszt, jeżeli chodzi o średnie zarobki operatorów suwnic zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ojczyźnie miesięczne wynagrodzenie operatora suwnicy wynosi od 2500 zł do nawet 4000 zł brutto (średnio 3100 zł brutto). Zależne jest to od wielu czynników takich jak doświadczenie, posiadane umiejętności czy region, jednak najlepszą pensją uzyskują pracownicy w największych miastach w Polsce.

Jak wygląda kurs na suwnice?


Kurs na suwnice składa z 2 części – teoretycznej i praktycznej i trwa od jednego do dwóch tygodni, co zależne jest od potrzeb kursantów od samych wymagań podmiotu zamawiającego. Część teoretyczna obejmuje omówienie zagadnień związanych z rodzajami urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego, przepisami BHP, przepisami Dozoru Technicznego wiążących się z eksploatacją samych suwnic oraz obowiązkami operatorów zarówno w trakcie pracy na maszynie, jak również po jej zakończeniu.

Podstawowym celem praktycznej części kursu na operatora suwnicy jest przygotowanie kursanta do przystąpienia do egzaminu przed komisją UDT i obejmuje kompleksową nauką obsługi samej maszyny.

Warunki przystąpienia do kursu na suwnice

Do kursu na suwnice przystąpić może zarówno osoba, która dopiero weszła w dorosłość, jak również ta, która po przepracowaniu wielu lat życia postanowiła podnieść swoje kwalifikacje, w celu osiągnięcia wyższych zarobków.

Jedynymi warunkami przystąpienia do kursu na suwnice są:

  • ukończenie 18 roku życia
  • minimum wykształcenie podstawowe
  • ogólny dobry stan zdrowia fizycznego i psychicznego
  • sprawność psychoruchowa

Kategorie kursu na suwnice

Kurs operatora suwnic podzielony jest na 2 kategorie, w zależności od określonego rodzaju maszyny. Przed przystąpieniem do szkolenia należy gruntownie przemyśleć decyzję co do wymienionej wyżej kwestii, w celu rozwoju kompetencji wymaganych w danej pracy.

Wyróżnia się 2 kategorie kursu na suwnice:

  • I S – wiąże się z obsługą suwnic, wciągarek i wciągników sterowanych bezpośrednio z kabiny, wciągarek hakowych przeznaczenia ogólnego sterowanych zarówno bezprzewodowo, jak również z poziomu roboczego. Kategoria ta obejmuje również żurawie stacjonarne warsztatowe.
  • II S – wiąże się z obsługą żurawi stacjonarnych warsztatowych, wciągarek i wciągników hakowych oraz suwnic przeznaczenia ogólnego, sterowanych zarówno bezprzewodowo, jak również z poziomu roboczego

Zrób uprawnienia na suwnice razem z https://kursnawozekwidlowy.pl/


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:

Ważny apel policji w sprawie wizyt na cmentarzu

- Wiele osób rozpoczęło ...

reklama

Ostatnio dodane: