Kursy angielskiego we Wrocławiu – online czy stacjonarne?


Język angielski jest językiem postrzeganym jako język międzynarodowy. Praktycznie można się posługiwać w tym języku na całym świecie. Jest to język, którego znajomość jest bardzo często wymagana przez przyszłych pracodawców. Wiele naszych rodaków wyjechała lub chce wyjechać do kraju, gdzie jest to język urzędowy. Nic dziwnego, że popularność kursów języka angielskiego jest tak spora. Niemal każdy, kto chce poznać arkana języka Shakespeare’a zastanawia się czy ma skorzystać z kursu językowego odbywającego się w tradycyjnym trybie stacjonarnym, czy może skorzystać z możliwości jakie niesie ze sobą Internet i uczyć się online. Oba te sposoby mają swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Czy jest któryś lepszy?

Kursy języka angielskiego Wrocław online (nie) dla każdego?

Two Male College Students Collaborating On Project In Library

Trzeba powiedzieć jasno, że stan pandemii w jakim przychodzi nam teraz żyć, wpłynął również na preferowane sposoby nauczania. Zamknięcie wszystkich szkół i kursów sprawiło, że każda ze szkół językowych musiała przejść na tryb online. Chętni do pobierania nauczania szybko zauważyli, że kursy angielskiego Wrocław mają bardzo wiele zalet. Możliwość pobierania nauki poprzez Internet jest bardzo wygodny i pozwala oszczędzać czas. Nie trzeba już poświęcać czasem kilku godzin na dotarcie do szkoły i powrót do domu. Brak potrzeby dojazdu okazał się również całkiem sporą oszczędnością. Kursy angielskiego Wrocław w trybie online to również możliwość dostosowania czasu nauki do siebie, a nie swojego czasu do zajęć, których czas rozpoczęcia był już z góry narzucony.


Z takiego kursu można korzystać wszędzie. Niezależnie od tego, czy kursant znajduje się w domu, w pracy, na urlopie, wszędzie tam gdzie ma się dostęp do szybkiego Internetu i odpowiedni sprzęt można się uczyć języka angielskiego. Kursy językowe w trybie online prowadzone przez dobre szkoły są bardzo zbliżone do tych, które proponowane są w trybie stacjonarnym. Słuchacz w dalszym ciągu ma kontakt z lektorem, a czasem może również uczestniczyć w multisesji, gdzie również ma kontakt z osobami w swojej grupie. Takie zajęcia dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kursach angielskiego Wrocław odbywających się w trybie stacjonarnym, z uwagi na zbyt wielką odległość lub też innych powodów.

Wydaje się, ze kursy językowe online https://gerelis.pl/ są doskonałe, ale tak nie jest. Jest to przede wszystkim taki sposób nauki, który wymaga od słuchacza o wiele więcej pracy własnej. Możliwość elastycznego dostosowania czasu nauki daje pokusę, by tą lekcję przesuwać w nieskończoność. Dla tych, którzy nie są zbyt zdyscyplinowani jest to czasem zbyt wielka pokusa. Kursy online to również zależność od jakości połączenia internetowego oraz niezawodności sprzętu czy też oprogramowania. Wprawdzie większość osób w naszym kraju posiada już dostęp do szybkiego Internetu, ale z jego stałością nie zawsze jest dobrze, co ma wielki wpływ na jakość połączenia z lektorem.

Stacjonarne kursy angielskiego to już przeszłość?


Można się spotkać z wieloma głosami, że stacjonarne szkoły językowe to już przeszłość. Zarzuty są popierane tym, że proponują one naukę opartą na przestarzałych już metodach nauczania wykorzystujących przestarzałe już podręczniki z klasycznymi czytankami oraz dialogami. Czy tak jest faktycznie? Raczej nie, owszem zdarzają się w dalszym ciągu szkoły preferujące klasyczną naukę z podręcznikami sprzed ćwierć wieku, czy odpytywaniem przy tablicy, ale większość szkół oferujących kursy angielskiego Wrocław to szkoły nowoczesne, proponujące własne autorskie programy nie do końca typowe metody nauczania.

Można się spotkać ze szkołami, których program całkowicie zrezygnował z korzystania z podręczników, na rzecz korzystania z różnych pomocy naukowych. Nowoczesne kursy języka angielskiego, to możliwość zarówno korzystania z lekcji indywidualnych, gdzie lektor poświęca swoją całą uwagę tylko jednemu słuchaczowi, jak i z lekcji przeprowadzanych w małych kilkuosobowych grupach. Ci którzy skorzystali z tej drugiej możliwości uważają, że takie lekcje w grupie są bardziej motywujące do działania. Każdy w grupie zarówno rywalizował, jak i grupa wspierała się nawzajem, co przekładało się na poprawienie efektywności nauczania.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama

reklama