reklama
reklama

Kutnianie korzystają ze Strefy Płatnego Parkowania. Ile kupiono abonamentów?

Z początkiem lutego ruszyła Strefa Płatnego Parkowania w centrum Kutna. Jak się okazuje, zainteresowaniem jest spore i uruchomienie SPP sprawiło, że nie ma już problemów z zostawieniem auta w sercu Kutna.

Od 1 lutego nie zostawimy już za darmo samochodu w centrum Kutna, bowiem magistrat ponownie uruchomił Strefę Płatnego Parkowania, która była wycofana wraz z rozpoczęciem przebudowy Placu Wolności. Przez ten czas za darmo parkować można było na parkingu przy Manhatanie, ale problemy ze znalezieniem miejsca dla swojego auta mieli mieszkańcy ulic Zamenhofa, Królewskiej, Pl. Wolności czy Podrzecznej.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, zainteresowanie Strefą Płatnego Parkowania, a także krytym parkingiem na Placu Wolności jest spore i w nieco ponad tydzień wykupiono łącznie ponad 80 abonamentów.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno, na dzień 9 lutego br. wystawionych jest 20 abonamentów na parking podziemny Plac Wolności (100 zł dla mieszkańców, wymienionych w stosownym Zarządzeniu Prezydenta Miasta Kutno).

- R E K L A M A -

Z kolei w obrębie Strefy Płatnego Parkowania od dnia 1 lutego br. wykupiono 48 abonamentów dla mieszkańców (30 zł/m–c), 15 abonamentów dla przedsiębiorców (100 zł/m–c) i 1 abonament ogólnodostępny) (200 zł m/c).

Co warte podkreślenia, kilka dni temu SPP uruchomiła możliwość dokonywania płatności za bilet parkingowy przy użyciu telefonu komórkowego za pośrednictwem aplikacji CityParkApp. Po pobraniu aplikacji należy zarejestrować swój pojazd, a następnie wydrukować identyfikator i umieścić go za przednią szybą. •

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: