reklama
reklama

Kutnianie na Paradzie Równości. Zobaczcie, co tam się działo (FOTO/WIDEO)

W weekend w Łodzi odbyła się Parada Równości. Nie brakowało na niej mieszkańców naszego powiatu i Kutna. Co działo się w stolicy naszego województwa?

Marsz Równości był jedną z kilku manifestacji, jakie odbyły się w Łodzi. Jak relacjonuje Sebastian Walczak, było kolorowo i radośnie.

Jesteśmy na dziesiątym, łódzkim marszu równości. Jak widać, mimo gorąca jest całkiem sporo ludzi. Pełno kolorów, muzyki, uśmiechniętych ludzi. Szczerze polecam, kto jeszcze nie był na takim marszu, niech szuka kiedy będzie w najbliższym czasie obok niego i po prostu: idźcie tam – komentował Sebastian Walczak, przedstawiciel kutnowskiej Lewicy.

- R E K L A M A -

Policja zabezpieczała manifestacje

Jak czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w miniony weekend łódzcy policjanci zabezpieczali szereg zgromadzeń publicznych jakie odbyły się na terenie Łodzi. Dzięki zaangażowaniu mundurowych nie doszło do poważniejszych incydentów i zakłóceń porządku publicznego, a osoby wyrażające swoje poglądy mogły bezpiecznie przejść ulicami miasta.

26 lipca 2021 roku na terenie miasta zgłoszonych zostało 5 zgromadzeń publicznych. Osoby deklarujące uczestnictwo w przemarszach chciały wyrazić swoje stanowisko dotyczące ważnych kwestii społecznych. W zapewnieniu bezpieczeństwa manifestantów i kontrmanifestantów uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz łódzkich komisariatów, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Łodzi – komentują mundurowi.

- R E K L A M A -

Łącznie w zabezpieczeniu udział brało kilkuset policjantów oraz policyjny helikopter. Dzięki zaangażowaniu mundurowych każda z grup mogła bezpiecznie wyrazić swoje poglądy i przejść ulicami miasta. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które próbowały zakłócić przebieg jednego z legalnie zgłoszonych zgromadzeń, a także nie chciały się wylegitymować. W stosunku do ww. prowadzone będą czynności wyjaśniające.

źródło, foto: KWP Łódź / Sebastian Walczak- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: