Kutnianie przeszli w Drodze Krzyżowej [ZDJĘCIA]

Dziś wierni z kutnowskich parafii przeszli w corocznych drogach krzyżowych. Było tak m.in. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i parafii pw. św Jadwigi Królowej Polski.

- R E K L A M A -

Najpierw po mszy o 18:00 osiedlowa droga krzyżowa ruszyła z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Jednocześnie spod „Chrzciciela” wyruszyła także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy przejdą aż 41 kilometrów.

„Idziemy przez Dybów, Gołębiew Nowy, Gołębiew Stary, Ryków, Grochówek do Grochowa, Kały, Głogowiec, Raciborów, Sójki, Muchnów, Marianów Dolny, Skórzewę, Mnich, Grotowice, Sieraków, Bielawki, Starą Wieś, Kutno – Grunwald, do Kościoła św. Jana Chrzciciela – koniec trasy” – czytamy na stronie EDK.

- R E K L A M A -

Później, o 19:30 wierni wyszli na ulice przy parafii pw. św. Jadwigi Królowej Polski. Mimo kapryśnej pogody i momentami bardzo mocno padającego deszczu, udział w drogach krzyżowych wzięło kilkuset wiernych.

Nad bezpieczeństwem uczestników dróg krzyżowych czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, a także strażnicy miejscy.

- R E K L A M A -

Warto wiedzieć: Droga krzyżowa to w kościołach katolickich nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, którego celem jest wzbudzenie żalu i współodczuwanie ostatnich i najboleśniejszych cierpień Jezusa Chrystusa oraz duchowe towarzyszenie mu w symbolicznym odtworzeniu drogi na śmierć i złożenia go do grobu

Zobaczcie zdjęcia z Drogi Krzyżowej parafii Jana Chrzciciela i Jadwigi Królowej Polski:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: