Kutnianin wpadł z kontrabandą. Zdradził go… wypchany plecak (ZDJĘCIA)

Kutnowscy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 33 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 9 kilogramów krajanki tytoniowej. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 50 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

6 lipca 2023 roku przed godziną 14 policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kutnowskiej jednostki pojawili się w rejonie ulicy Podrzecznej w Kutnie, gdzie zauważyli mężczyznę z wypchanym plecakiem.

Policjanci mając podejrzenie, że mężczyzna ten może handlować nielegalnymi wyrobami akcyzowymi wylegitymowali go. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Podczas przeszukania w plecaku ujawniono papierosy bez polskich znaków akcyzy. Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

- R E K L A M A -

Ponadto w mieszkaniu należącym do mężczyzny ujawniono dodatkowo 33 060 sztuk nielegalnych papierosów oraz prawie 9 kilogramów krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że starty wynikające z uszczuplenia akcyzowego Skarbu Państwa wynoszą ponad 50 tysięcy złotych.

32-latek usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

(KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: