Wiadomości KutnoPolitykaKutnianka w krajowym zarządzie partii "Razem". Wystartuje w Eurowyborach

Kutnianka w krajowym zarządzie partii „Razem”. Wystartuje w Eurowyborach

Do zarządu krajowego Partii Razem dołączyła pochodząca z Kutna Paulina Matysiak. Matysiak będzie “jedynką” na kujawsko-pomorskiej liście Lewicy Razem w nadchodzących wyborach europarlamentarnych.

- Reklama -

Matysiak była członkinią zarządu okręgu toruńskiego i otwierała listę Razem w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego w okręgu toruńsko-chełmińskim. W referendum, w którym Razem zadecydowało o formule startu wyborczego, opowiadała się za budową koalicyjnej listy lewicy. W zarządzie krajowym zastąpi Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk.

- Reklama -

— Przed nami maraton wyborczy. To kluczowe miesiące dla Razem. Cieszę się, że udało się zbudować lewicową koalicję do europarlamentu. Lewicowi wyborcy będą mogli zagłosować na lewicową listę. Wierzę w sukces Lewicy Razem — powiedziała Matysiak po ogłoszeniu wyniku wyborów wewnętrznych, w których pokonała trzy inne kandydatki do zarządu krajowego ugrupowania.

Nowa członkini zarządu Razem ma 35 lat. Z wykształcenia jest filolożką, ukończyła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez ostatnie lata pracowała w administracji samorządowej. Odpowiadała m.in. za budżet partycypacyjny i współpracę z organizacjami pozarządowymi.

- Reklama -

— Ta praca pchnęła mnie do działania. Nauczyła mnie, jak funkcjonuje nasze państwo, i jak wiele trzeba w nim zmienić. Żeby poprawić warunki życia zwykłych ludzi, skończyć z patologiami rynku pracy i rosnącymi nierównościami, musimy zmienić polską politykę. Polska potrzebuje lewicy: w Parlamencie Europejskim i w Sejmie — tłumaczy Matysiak. Oprócz kwestii pracowniczych chce się skupić na wsparciu dla osób starszych.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego Paulina Matysiak będzie “jedynką” Lewicy Razem w okręgu obejmującym województwo kujawsko-pomorskie. — Startuję w wyborach, bo chcę walczyć o wyższe płace dla polskich pracowników. Pracujemy dobrze, wydajnie, czas, żebyśmy polskie płace zaczęły szybciej gonić Zachód. Mamy wsparcie naszych sojuszników — lewicy z innych krajów UE. Wspólnie zawalczymy o wyższe płace i przestrzeganie europejskich standardów pracy na całym kontynencie — zadeklarowała Matysiak.

źródło: partiarazem.pl

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: