SportKutnianki podbijają sportowe areny. Prezydent uhonorował młode mistrzynie

Kutnianki podbijają sportowe areny. Prezydent uhonorował młode mistrzynie

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kutna, Prezydent Kutna Mariusz Sikora uhonorował zawodniczki – mieszkanki Kutna, które w 2025 roku osiągnęły wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, reprezentując kluby działające na terenie województwa łódzkiego i pomorskiego.

- reklama -

Wyróżnione zostały:

Anika Rak – za I miejsce w ratowaniu manekina na 50m. podczas Zimowych Mistrzostwach Polski w sportowym Ratownictwie Wodnym w Skierniewicach oraz II miejsce młodziczki młodszej w konkurencji – Ratowanie manekina na dystansie 50 m. na Letnich Mistrzostwach Polski w sportowym Ratownictwie wodnym w Ostrołęce

- reklama -

Iga Kowalik – za II miejsce juniorki młodszej w rzucie liną 2x15m podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Warszawie oraz I miejsce juniorki młodszej w ratowaniu manekina i kombinowanym ratowaniu manekina podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Skierniewicach

Natalia Michalak – za I miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym i I miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym na Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10-11 lat, Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda oraz I miejsce w konkurencji 100m i 200 m stylem klasycznym podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, Runda I w Skierniewicach, jak również I miejsce w konkurencji 50m i 100 m stylem klasycznym na Otwartych Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego 2025 w Łodzi.

- reklama -

Weronika Zalewska – w sezonie 2025 sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski z zespołem VBW Gdynia, regularnie występując w Ekstraklasie mimo młodego wieku. Była również ważnym filarem drużyny rezerw w 1. Lidze Kobiet. Grała również w rozgrywkach EuroCup, rywalizując się na europejskim poziomie. Stała obecność w kadrach narodowych od kategorii U14 potwierdza jej ogromny potencjał i nadziei dla polskiej koszykówki z młodego pokolenia.

Nikola Tomasik – w sezonie 2025 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski z seniorskim zespołem VBW Gdynia, jednocześnie będąc liderką drużyny rezerw w 1. Lidze Kobiet. To jedna z utalentowanych rozgrywających polskiej koszykówki. Imponowała wszechstronnością, skutecznością oraz dojrzałością na parkiecie, z powodzeniem rywalizując w Ekstraklasie, EuroCup i 1. Lidze.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów sportowych.

(UM Kutno)

- reklama -

Najnowsze wiadomości: