reklama
reklama

Kutno docenione w Polsce. Wiceprezydent Boczkaja odebrał prestiżowe wyróżnienie

Kutno zajęło V miejsce w kategorii miast powiatowych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA w rankingu pn. "Budownictwo komunalne i społeczne 2000 – 2020". Wręczenie wyróżnienia miało miejsce podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Ranking został opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie danych GUS. Ogólna liczna mieszkań komunalnych oraz społecznych czynszowych wybudowana przez jednostkę samorządową została podzielona przez 1000 mieszkańców. Uzyskany wskaźnik – liczby takich mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców – posłużył do zbudowania rankingu.

- R E K L A M A -

Jest to ważne wyróżnienie, bo WSPÓLNOTA to jest Pismo Samorządu Terytorialnego, które w sposób obiektywny ocenia i patrzy na pewne rzeczy w branży komunalnej. Wyróżnienie dostaliśmy za budownictwo i społeczne i komunalne czyli TBS–owskie i nasze na przestrzeni ostatnich 20 lat. Jest to prestiżowe V miejsce i cieszymy się z tego wyróżnienia – podsumowuje Jacek Boczkaja, zastępca Prezydenta Miasta.

Ranking ten pokazuje, że na przestrzeni tych lat miasto sukcesywnie zwiększało zasób lokali w ramach budownictwa społecznego i komunalnego.

- R E K L A M A -

Dodatkowo w Rankingu WSPÓLNOTY, podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2018 – 2020, Miasto Kutno zajęło wysoką pozycję. W kategorii miast powiatowych miasto awansowało na 74 miejsce (w rankingu obejmującym latach 2017 – 2019 – 180 pozycja). W skali województwa łódzkiego Kutno uplasowało się na 4 miejscu.

Wszystkie działania proinwestycyjne są dobre, bo wtedy nie „przejadamy” środków publicznych tylko tworzymy nowy majątek, który ma służyć mieszkańcom. I budownictwo jest chociażby tego przejawem – podsumowuje Zastępca Prezydenta.

źródło: Urząd Miasta Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: