Kutno kibicowało Biało-Czerwonym. Wielkie emocje w strefie kibica [ZDJĘCIA]

Kapryśna pogoda nie popsuła piłkarskiego święta w Kutnie i kibice Biało-Czerwonych spotkali się w Kutnowskiej Strefie Kibica, która została przeniesiona do „Dziewiątki”. Impreza, nawet mimo niekorzystnego wyniki naszej reprezentacji, okazała się strzałem w dziesiątkę.

- R E K L A M A -

Decyzją prezydenta Kutna Mariusza Sikory na mecze reprezentacji Polski podczas EURO 2024 w naszym mieście utworzona została strefa kibica. Pierwotnie mecz drużyny Michała Probierza z Holandią miał być pokazywany na telebimie na Placu Piłsudskiego, jednak w związku z deszczową aurą podjęto decyzję o przeniesieniu strefy do hali „Dziewiątki”.

W hali sportowej pojawiło się wielu kutnowskich kibiców ubranych w biało-czerwone koszulki, nie brakowało też szalików czy flag. Przygotowano także animacje i zabawy dla dzieci, było również malowanie twarzy biało-czerwonymi farbami. Reprezentacji kibicowały całe rodziny.

- R E K L A M A -

Sam mecz przyniósł wiele emocji i kibice raz po raz żywiołowo reagowali na poczynania naszych piłkarzy, a w 16. minucie „Dziewiątka” dosłownie eksplodowała z powodu radości fanów po bramce Adama Buksy. Niestety, później mimo walecznej postawy i niezłych momentów w wykonaniu reprezentacji Polski było już mniej powodów do radości i ostatecznie przegraliśmy 1-2. Niedzielne popołudnie jednak na pewno na długo zapadnie w pamięci piłkarskim fanom, którzy już szykują się na kolejny mecz w strefie kibica – tym razem na Placu Piłsudskiego. W piątek o 18:00 (start strefy o 17:00) Polska zmierzy się z Austrią.

— Myślę, że Strefa Kibica okazała się strzałem w dziesiątkę. Widać to było po atmosferze, jaka panowała w hali. Pojawiły się całe rodziny, przygotowaliśmy atrakcje dla młodszych kibiców. Wypaliło wszystko, niestety poza wynikiem. Myślę jednak, że trener Probierz wyciągnie wnioski i wygramy z Austrią. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, że spotkaliśmy się w „Dziewiątce” i mogliśmy wspólnie przeżywać piłkarskie emocje — komentuje Mariusz Sikora, prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Włodarz Kutna wielkie podziękowania kieruje także do dyrekcji i pracowników „Dziewiątki” oraz „Siódemki”, a także dla Kutnowskiego Domu Kultury i Samorządowej Spółdzielni Socjalnej, za pomoc w organizacji strefy i błyskawicznej reakcji na zmianę lokalizacji strefy w związku z opadami deszczu.

Zobacz, jak kutnianie kibicowali reprezentacji Polski:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: