reklama
  • Mikołaj Dorożała Sejm

Kutno „Liderem Transportu Publicznego”. Wyróżnienie dla Miasta Róż

Miasto Kutno zostało uhonorowane tytułem „Lidera Transportu Publicznego 2023” w kategorii „Inwestycje w niskoemisyjny transport”.

- R E K L A M A -

Nagroda została przyznana przez Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, zrzeszający miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne, jak i prywatnych  organizatorów transportu publicznego w polskich miastach. Stosowny dyplom i statuetkę prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu wręczyli Tomasz Fulara, przewodniczący Kapituły Konkursowej PZPTP oraz Jan Kuźmiński, prezes zarządu związku.  

Jak podkreślali przedstawiciele Związku przyznana nagroda jest efektem działań prezydenta Kutna w zakresie rozwoju transportu publicznego, które są  innowacyjne, efektywne oraz społecznie ważne. Dzięki nim mieszkańcy Kutna mogą korzystać z ekologicznej komunikacji autobusowej, spełniającej najwyższe europejskie normy. Co szczególnie ważne, Kutno jako pierwsze miasto w województwie łódzkim zainwestowało w niskoemisyjny transport publiczny.

- R E K L A M A -

Cieszy nas fakt, że nasze działania w tym zakresie zostały dostrzeżone przez ważne grono specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tą tematyką. Wdrażamy ekologiczne i nowoczesne rozwiązania, aby transport publiczny był jeszcze bardziej przyjazny zarówno dla pasażerów, jak i środowiska – podkreśla prezydent Zbigniew Burzyński. Dzięki unijnemu dofinansowaniu przeprowadziliśmy w ostatnich latach modernizację bazy MZK, zamontowaliśmy nowoczesne wiaty przystankowe, a przede wszystkim unowocześniliśmy tabor o sześć autobusów elektrycznych – dodaje prezydent Burzyński.

(UM Kutno)

Nie przegap: