reklama
reklama

Kutno mówi „tak dla in vitro”. Koalicja Obywatelska zbierała podpisy pod projektem (ZDJĘCIA/WIDEO)

W sobotę w Kutnie odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej w sprawie obywatelskiego projektu „Tak dla in vitro”. Zbierane były także podpisy.

- R E K L A M A -

W sobotę 26 listopada o 10:30 na kutnowskiej targowicy poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński zorganizował konferencję prasową z udziałem lokalnych działaczy KO. Tematem przewodnim był projekt obywatelski dotyczący finansowania in vitro.

Politycy opowiadali mieszkańcom o sprawie, a także zbierali podpisy. Jak mówią, przez około godzinę udało się zebrać blisko 80 podpisów i odbiór akcji był bardzo pozytywny.

- R E K L A M A -

— Jeśli jesteście z powiatu kutnowskiego i zależy Wam, żeby in vitro było finansowane w Polsce, podpiszcie projekt i wrzućcie do skrzynki w naszym biurze przy ul. Barlickiego 61 — mówi poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska podpisy pod obywatelskim projektem zbiera od kilku miesięcy. Jak informuje portal pulsmedycyny.pl, jeśli projekt zostanie przyjęty, do dyspozycji ministra zdrowia pozostanie 500 mln zł rocznie z przeznaczeniem na leczenie niepłodności z wykorzystaniem in vitro.

Dariusz Joński na targowicy miejskiej w Kutnie w trakcie zbierania podpisów pod projektem obywatelskim dotyczącym finansowania in vitro.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: