Wiadomości KutnoSportKutno na szlaku prestiżowego wyścigu kolarskiego

Kutno na szlaku prestiżowego wyścigu kolarskiego

Kutno znalazło się na mapie tegorocznego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Trzeciego lipca w Mieście Róż swoją metę będzie miał drugi etap zmagań kolarzy.

- Reklama -

Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Łodzi do Krosna. Rozpocznie się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera, a zakończy 6 lipca na Rynku w Krośnie.

- Reklama -

Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów na terenie czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego podkarpackiego. Do pokonania będą mieli 888,3 km. Etapy: Łódź – Sieradz, Zgierz – Kutno, Kielce – Radom, Skarżysko Kamienna – Stalowa Wola, Tarnobrzeg – Krosno.

Co na pewno zainteresuje mieszkańców naszego regionu, jeden z etapów swoją metę będzie miał w Kutnie. Drugi etap długości 154 km (3 lipca) zacznie się w Zgierzu (ul. Piątkowska) o godz. 14.25 i prowadzić będzie przez Ozorków i Łęczycę (lotne finisze), skąd kolarze dotrą do Piątku (premia specjalna), miejsca urodzin Mieczysława Nowickiego, jednego z najlepszych polskich kolarzy wszech czasów, dwukrotnego medalisty na igrzyskach olimpijskich w Montrealu (1976).

- Reklama -

Z geograficznego środka Polski na metę zawodnicy pojadą przez Żychlin (lotny finisz). Po raz pierwszy linię mety na ul. 29 Listopada kolarze przejadą na 134 km i pozostaną im cztery pięciokilometrowe okrążenia ulicami Kutna. Finałowy finisz rozegrają około godz. 17.45.

Zapraszam wszystkich na trasę wyścigu w roku pięknego jubileuszu – mówi Waldemar Krenc, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. – Od samego początku imprezę niezmiennie organizuje NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: