KutnoKutno otrzymało nagrodę „Super Samorząd”. Doceniono ogród społeczny (ZDJĘCIA)

Kutno otrzymało nagrodę „Super Samorząd”. Doceniono ogród społeczny (ZDJĘCIA)

Kutno otrzymało nagrodę „Super Samorząd” przyznaną przez Fundację Batorego w ramach akcji „Masz Głos”. Miasto Róż zostało docenione za założenie pierwszego ogrodu społecznego w mieście i skupienie wokół tego działania szerszego środowiska zaangażowanego w temat zieleni miejskiej

- reklama -

„Super Samorząd” to nagroda, którą Fundacja Batorego przyznaje od 2011 na zakończenie kolejnych edycji akcji „Masz Głos”. Otrzymują ją uczestnicy, którzy wprowadzili pozytywne zmiany w swojej społeczności, dzięki współpracy z władzami samorządowymi. Nagrodę otrzymują też władze, które weszły w dialog i pomogły w realizacji oddolnych inicjatyw.

W piątek 31 stycznia kutnianie odebrali statuetkę „Super Samorząd” za wsparcie projektu „Ogród Społeczny” dla Kutna zrealizowanego przez grupę mieszkańców z Kacprem Stosiem na czele. Podczas piątkowej gali nagrodę odebrali: Kacper Stoś – pomysłodawca ogrodu, Edyta Gustowska – dyrektor LO im. H. Dąbrowskiego, Edyta Michalska – zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej i Paweł Markiewicz – przewodniczący Rady Miasta Kutno.

Fot. Akcja „Masz Głos”

- reklama -

- reklama -

Najnowsze wiadomości: