reklama

Kutno pamięta o 37 Pułku Piechoty. Obchody w sercu miasta [ZDJĘCIA]

Dziś w Kutnie odbywają się 41. obchody Święta Pułkowego. Obchody odbyły się między innymi na Placu Wolności.

- R E K L A M A -

Uroczystości rozpoczęły się o 10:00 przy ul. Grunwaldzkiej. Tam nastąpiło złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową na budynku dawnych koszar pułkowych. Posterunek honorowy wystawiło Liceum Mundurowe im. 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie.

Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się na Plac Wolności. W sercu Kutna wprowadzono poczty sztandarowe, a głos zabrali prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej Julianna Barbara Herman, a także zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja.

- R E K L A M A -

Wręczono także odznakę pamiątkową 37 PP oraz logotypu Liceum Mundurowego im. 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty.

To nie koniec „pułkowych” obchodów. Na Placu Wolności obejrzeć można wystawę „Żołnierz polski w 1939 roku”, a jutro na terenach AMZ odbędzie się I Honorowy Bieg Kadecki z okazji Święta Pułkowego.

- R E K L A M A -

37 Łęczycki Pułk Piechoty – poznaj historię

Corocznie, od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej wraz z partnerami organizuje uroczystości związane z pułkiem. 37pp powstał w listopadzie 1918 roku, a w 1921 roku żołnierze przybyli do naszego miasta, by przez 18 lat współtworzyć historię Kutna, a w 1939 roku przelewać swą krew lub oddać życie za Ojczyznę.

O historii 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego możecie przeczytać na stronie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: