reklama
reklama

Kutno solidarne z Ukrainą. Jutro manifestacja na Placu Wolności

Jutro o 15.00 w Kutnie odbędzie się manifestacja „Solidarność z Ukrainą”. Miejsce spotkania Plac Wolności, skąd uczestnicy wydarzenia wyruszą w stronę Urzędu Miasta.

- R E K L A M A -

Spotykamy się, aby pokazać solidarność ze społeczeństwem ukraińskim. Pokażmy, że nie są sami i mogą liczyć na naszą pomoc. Niech Kutno pokaże ogrom swojego dobra!

– Naszym celem jest przygotowanie Kutna na przyjęcie uchodźców i zapewnienie im zakwaterowania. Zwracamy się z prośbą do władz Miasta oraz mieszkańców o pomoc. Postulujemy o udostępnienie miejsc w przedszkolach i szkołach, zorganizowanie pełnowartościowej pomocy humanitarnej i umożliwienie czasowego pobytu dla mieszkańców Ukrainy – mówi Aleksandra Piatrova, organizatorka akcji.

- R E K L A M A -

Rozpoczynamy również zbiórkę pomocy humanitarnej w Kutnie. Prosimy o pościel, koce, poduszki, widelce, łyżki, kubki, talerze, środki higieniczne i środki czystości, produkty spożywcze o długim terminie ważności, również płatki dla dzieci, pieluszki itp.

Zbiórka  w dni robocze:

- R E K L A M A -

– 10:00 – 14:00 – Wyszyńskiego 11, pokój nr  3 (Natalia +48 535 052 160)
– 09:00 – 15:00 – Narutowicza 8; od 17:00 do 20:00 Zamoyskiego 7 (Aleksandra +48 535 794 322, po wcześniejszym umówieniu)
– Filipowicza 5 (Tatiana +48 729 437 654, po wcześniejszym umówieniu)

Jeżeli firmy czy instytucje również chcą się włączyć w zbiórkę, to prosimy o kontakt. Najlepszym sposobem jest organizacja takiej pomocy według własnych możliwości, w godzinach działania danej placówki, a następnie kontakt z nami, aby ustalić formę przekazania wszystkich przedmiotów.

Również zwracamy się z gorącą prośbą do firm transportowych na terenie Kutna o pomoc w przewożeniu zebranych zasobów. To potrafią być ogromne ilości rzeczy i często wolontariusze nie są w stanie samemu ich przewieźć do miejsc docelowych.
Liczymy na to, że Kutno raz jeszcze pokaże, że nie jest głuche na wołanie o pomoc. Okażmy dobro naszym sąsiadom, niech wiedzą, że jesteśmy z nimi! Solidarni z Ukrainą!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: