reklama
reklama

Kutno świętowało 20-lecie Polski w Unii Europejskiej. Były koncerty gwiazd i wiele atrakcji – ZDJĘCIA

To były wyjątkowe Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Tegoroczna edycja była szczególna, bo dokładnie dwie dekady temu nasz kraj dołączył do Unii Europejskiej. W województwie łódzkim świętowaliśmy przez dwa dni – w piątek w Radomsku, w sobotę w Kutnie.

- R E K L A M A -

Święto w Kutnie rozpoczęło się tuż po godz. 14 przy boiskach Małej Ligii Baseballowej. Na mieszkańców czekały te same atrakcje, co dzień wcześniej w Radomsku, czyli m.in. strefa chillout z leżakami, energorowerem i słodkimi przekąskami. Poza tym swoje projekty prezentowali beneficjenci: Urząd Miasta Kutno, który przygotował atrakcje sportowe, Kutnowski Dom Kultury i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego z warsztatami pierwszej pomocy. Oprócz nich swoje stoiska mieli: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Wojewódzki Urząd Pracy, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „ Ja – Ty – My”, Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Były występy rodzimych artystów takich jak Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, dzieciaki prezentowały na scenie tańce i przyśpiewki z Górnego Śląska oraz zabawy podwórkowe, przed publicznością zaprezentowali się także członkowie Sekcji Wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

- R E K L A M A -

Po godz. 17 publiczność przywitał Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. – Wszyscy widzimy, jak Fundusze Europejskie zmieniły nasz region, nasze małe ojczyzny – mówił. – A dziś możecie tutaj w Kutnie spotkać się beneficjentami tych środków i dowiedzieć się od nich wielu ciekawych rzeczy. Oni swoje projekty zrealizowali, korzystając ze wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Ale mamy już nową unijną perspektywę finansową, która dla nas, dla Łódzkiego będzie rekordowa. Do naszego województwa trafią bagatela 2 miliardy 740 milionów euro. Co to oznacza? Więcej wybudowanych dróg, więcej inwestycji, pomoc w w rozwoju naszych samorządów, wsparcie dla przedsiębiorców. Te środki oznaczają piękniejszy region.

Samorząd województwa podczas DOFE reprezentował także radny Sejmiku Zbigniew Linkowski.

- R E K L A M A -

W Kutnie nie mogło oczywiście zabraknąć gwiazd polskiej sceny muzycznej. Dla mieszkańców Łódzkiego grali i śpiewali: Daria ze Śląska, Rubens, Lanberry, Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

A więcej o FE w naszym regionie dowiecie się w mediach społecznościowych: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego i na stronie: https://funduszeue.lodzkie.pl/

(lodzkie.pl / fot. A. Staśkiewicz, UM Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: