reklama
reklama

Kutno szykuje się na kolejne fale uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA/WIDEO]

Magistrat uruchamia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie punkt tymczasowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Władze Kutna poinformowały o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Z dziennikarzami w „Jedynce” spotkali się wiceprezydenci Kutna Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja, którzy poinformowali o otwarciu dwóch tymczasowe pomieszczeń noclegowych dla uciekających przed wojną. Znajdują się one w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Są to dwie małe salki gimnastyczne zlokalizowane się przy wejściu od ulicy Sobieskiego, dlatego pomoc nie będzie powodowała komplikacji z prowadzeniem zajęć szkolnych.

- R E K L A M A -

– W związku z tym, że Kutno jest miejscem tranzytowym, jest duże zainteresowanie pobytem tutaj. Uruchomiliśmy punkt pobytu tymczasowego. Na krótko, na dwa-trzy noclegi w warunkach prowizorycznych, ale z dobrym zapleczem sanitarnym. Są tu prysznice, toalety, działa także stołówka, więc osoby będą miały zapewnione wyżywienie. Do dyspozycji są dwie sale, łącznie przygotowano miejsce dla 30 osób – mówił podczas konferencji prasowej Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.

Wkrótce więcej informacji


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: