reklama
reklama

Kutno w elitarnym gronie Miast i Regionów Przyszłości!

Kutno znalazło się w elitarnym gronie Miast i Regionów Przyszłości (European Cities and Regions of the Future 2022/2023) przygotowanym przez fDi Intelligence. Na potrzeby rankingu przeanalizowano ponad 350 ośrodków miejskich z całej Europy. Na tym tle wyróżniono jedynie 14 polskich miast. Wśród nich znalazło się Kutno. Nasze miasto zostało docenione w kategorii efektywność kosztowa.

Cieszymy się bardzo, że Kutno doceniane jest w tak ważnym obszarze jak atrakcyjność inwestycyjna. Nieczęsto zdarza się, że nasze miasto jest wyróżniane na tle innych ośrodków miejskich w całej Europie. To olbrzymie wyróżnienie. Obecność w tym rankingu pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, szczególnie pod kątem rozwoju gospodarczego. To także symboliczna nagroda za ponad 20 lat aktywności w pozyskiwaniu inwestorów z całego świata – komentuje Zbigniew Burzyński, prezydent miasta.

- R E K L A M A -

fDi Intelligence jest agencją, należącą do grupy wydawniczej Financial Times, zajmującą się usługami związanymi z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi. Agencja analizuje i przewiduje jakie miasta i regiony na świecie i w Europie, są lub będą atrakcyjne dla inwestorów. Ranking ukazał się w fDi Magazine, dwumiesięczniku wydawanym przez agencję fDi Intelligence. fDi Magazine ukazuje się od 2001 r. i uznawany jest za wiodący na świecie tytuł zajmujący się tematyką inwestycji zagranicznych. Nasze miasto zostało wyróżnione przez fDi Intelligence po raz czwarty. Wcześniej Kutno nagradzane było w rankingach Polish Cities of the Future.

Pełny raport do pobrania tutaj.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: