Kutnowscy artyści dostali Fryderyka!

Fryderyk to najważniejsza i najbardziej prestiżowa nagroda muzyczna w Polsce. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego ogłoszenie laureatów nagród Fryderyk 2020 zostało odroczone aż do października i odbyło się podczas konferencji prasowej transmitowanej na żywo w Internecie.

Jak się okazało, w tym roku sukces odnieśli młodzi artyści z Kutna! Mowa tutaj o podopiecznych Katarzyny Karolak-Rojewskiej z Młodzieżowego Domu Kultury. Wzięli oni udział w niezwykłym projekcie „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości”, którego efektem był album ,,Kiedyś to były Święta”.

- R E K L A M A -

To właśnie za niego Czesław Mozil wraz z współtwórcami otrzymali Fryderyka w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA.

Ta nagroda jest wspaniałym zwieńczeniem pracy młodych kutnowskich artystów. Współpraca z Czesławem Mozilem rozpoczęła się już w 2018 roku. To właśnie w Kutnie powstały pierwsze nagrania materiału na płytę. W Centrum Teatru, Muzyki i Tańca nagrano 3 piosenki, które pojawiły się na nagrodzonym albumie. W nagraniach wziął udział chór dziecięco – młodzieżowy z sekcji wokalnej MDK prowadzony przez Katarzynę Karolak – Rojewską, która również opracowała aranżację wokalną  trzech  piosenek.https://www.youtube.com/embed/vtGICl4Vi_chttps://www.youtube.com/embed/MYFy4EiOv48https://www.youtube.com/embed/aKBKa8U1pD4 

- R E K L A M A -

Poza wokalistami pojawili się również kutnowscy instrumentaliści. Łukasz Czekała opracował aranżację instrumentalną do jednej z piosenek, a na płycie usłyszeć można dziewczęta z kwartetu smyczkowego.

Warto dodać, że w 2018 roku do Fryderyka w kategorii Jazzowy artysta roku nominowana była pochodząca z Kutna Anna Gadt (Stępniewska).

- R E K L A M A -

Mało kto wie natomiast, że na swoim koncie Fryderyka ma Radosław Rojewski – obecny dyrektor KDK, który brał  udział w nagraniu płyty ,,Missa pro defunctis (Requiem)’’ Romana Maciejewskiego. Udział w nagraniu  wzięli wybitni polscy artyści: Zdzisława Donat, Jadwiga Rappé, Jerzy Knetig i Janusz Niziołek, solistom towarzyszył Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Tadeusza Strugały. Nagranie to zostało wyróżnione nagrodą Fryderyk 2011 w kategorii Muzyka Poważna za Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

Gratulujemy naszym artystom i życzymy kolejnych sukcesów!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: