Wiadomości KutnoSportKutnowscy lekkoatleci rywalizowali w Małym Memoriale Kusocińskiego

Kutnowscy lekkoatleci rywalizowali w Małym Memoriale Kusocińskiego [ZDJĘCIA]

W dniu 23–25 września w Lublinie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 2022 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Nie zabrakło tam reprezentantów Kutna.

- Reklama -

W elitarnym gronie najlepszych młodzików w kraju (20 zawodniczek i zawodników w konkurencjach technicznych i 40 w konkurencjach biegowych) znalazła się trójka kutnowskich młodzików, zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”:

- Reklama -

Agnieszka Bryszewska w biegu na 80 m ppł.,

Igor Frydrysiak w biegu na 1000 m,

- Reklama -

Hubert Kowalski w skoku wzwyż i w biegu na 110 m ppł..

– Wyjechaliśmy na te zawody z Łodzi autokarem wraz z reprezentacją województwa łódzkiego już w piątek przed południem, ponieważ w sobotę rano najlepsi młodzicy rozpoczynali rywalizację na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Zawody trwały do godziny 17 w niedzielę. Do domu wróciliśmy po północy z niedzieli na poniedziałek – powiedział trener Huberta Jacek Kudła.

Najwyższe miejsce z kutnowskiej ekipy wywalczył Hubert Kowalski, który w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 170 cm (rekord życiowy zawodnika) zajął ósme miejsce. Hubert wystartował także w eliminacjach na 110 m ppł., które ukończył na 11 miejscu. Czas 16,04 s pozwolił mu się zakwalifikować do finału B (walka o miejsca 9–16). Jednak po falstarcie w decydującym biegu został sklasyfikowany ostatecznie na miejscu 15.

– Bardzo dobry występ Huberta, który tydzień wcześniej w Krakowie wywalczył czwarte miejsce w krajowych mistrzostwach w pięcioboju. Rekord życiowy w skoku wzwyż, w którym ma jeszcze potężne możliwości i po przepracowaniu zimy już w startach halowych powinien to udowodnić – powiedział trener Jacek Kudła.

Bardzo dobrze wypadli także:

Agnieszka Bryszewska w biegu na 80 m ppł., która z czasem 12,57 zajęła ostatecznie 21 miejsce w 40 osobowej stawce młodych płotkarek. Do finału zabrakło naszej zawodniczce 0,12 s.

Igor Frydrysiak w biegu na 1000 m z czasem 2;56,72 min;s zajął 28 miejsce.

– Zarówno Agnieszka jak i Igor pobiegli na miarę swoich możliwości. Obydwoje „otarli się” o swoje rekordy życiowe. Cała trójka ma za sobą bardzo ciężki sezon, poparty solidną pracą i dużą ilością startów. Od stycznia wszyscy przechodzą do kategorii juniora młodszego i czekają ich kolejne wyzwania – podsumował starty swoich podopiecznych trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: