reklama
reklama

Kutnowscy policjanci angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Mundurowi z kutnowskiej komendy docierają do uchodźców, którzy uciekając przez wojną, znaleźli schronienie w mieście. Przestrzegają ich przed ewentualnymi zagrożeniami, z jakimi może się spotkać osoba w trudnym położeniu życiowym, dodatkowo nieznająca języka. Stróże prawa rozdają ulotki w języku ukraińskim, przekazują cenne informacje i wskazówki.

Trudno sobie wyobrazić w jakiej dramatycznej sytuacji znalazły się osoby uciekające ze swojej ojczyzny, często z jedną walizką czy z dzieckiem na rękach. Są to najczęściej kobiety z dziećmi, które przekraczają granice naszego kraju zmęczone, słabe, zdezorientowane, a do tego bardzo często nie znające języka polskiego.

- R E K L A M A -

– Właśnie takie sytuacje mogą wykorzystać różnego rodzaju grupy przestępcze, osoby żerujące na tragedii uchodźców, które chcą dążyć do szybkiego zysku. Dlatego policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców ale również prowadzą działania profilaktyczne mające charakter informacyjny na temat potencjalnych zagrożeń z jakimi mogą się spotkać. Takie działania prowadzone są wszędzie tam gdzie możemy spotkać obywateli Ukrainy, między innymi w punktach informacyjnych, w których nadawany jest uchodźcom PESEL – mówi podkom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci rozdają ulotki w języku ukraińskim dotyczące m.in. problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób, a także przekazują cenne informacje i wskazówki na temat numerów telefonów pod którymi mogą uzyskać pomoc.

- R E K L A M A -

(Źródło: KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: