Kutnowscy policjanci będą rozdawać misie

W Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie ruszyła akcja, której głównym bohaterem jest MIŚ. Pluszowego przyjaciela policjanci przekazywać będą dzieciom dotkniętym problemem przemocy domowej oraz podczas wypadków drogowych z udziałem najmłodszych.

- R E K L A M A -

Przemoc domowa na oczach dzieci jest czymś okrutnym. Maluchy, widząc kłócących się, a jeszcze gorzej bijących się rodziców są przerażone i nie wiedzą, co mają zrobić w takiej sytuacji. Takie wydarzenie może pozostawić też w psychice dziecka trwały ślad. Podobna sytuacja dotyczy dzieci, które biorą udział w wypadku drogowym.

Kontakt z dziećmi po traumatycznych przeżyciach (a nieraz także w ich trakcie) mają często jako pierwsi policjanci. Wiele ich interwencji związanych jest z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem lub będącym świadkami tragedii.
Począwszy od pierwszego dnia grudnia ruszyła akcja Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, której głównym bohaterem jest maskotka – MIŚ. Pluszowego przyjaciela policjanci przekazywać będą dzieciom dotkniętym problemem przemocy domowej lub podczas wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Nowi pluszowi przyjaciele mają pomóc najmłodszym w stresie i zniwelować traumatyczne przeżycia. Każdy miś ubrany jest w koszulkę, na której znajduje się numer alarmowy 112.

- R E K L A M A -

Miś nie ma swojego imienia. Dziecko do którego przytulanka trafi w trudnej sytuacji samo nazwie swojego przyjaciela. Maskotki zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie w ramach programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli powiatu kutnowskiego na lata 2013 – 2017 „Bezpieczny Powiat”.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: