reklama
reklama

Kutnowscy policjanci zatrzymali kilka osób z narkotykami. Zatrzymanym grożą 3 lata więzienia

Początek majowego weekendu był bardzo pracowity dla kutnowskich policjantów. Podczas kilku interwencji zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 8 gramów marihuany oraz amfetaminę.

W nocy 28 kwietnia 2022 roku w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Krośniewicach wpadł 17–letni mieszkaniec gminy. W trakcie podjętej interwencji mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny, który po badaniu testerem narkotykowym dał wynik pozytywny w kierunku marihuany. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

- R E K L A M A -

Jak mówi sierż. szt. Daria Fraszczyk, nie trzeba było długo czekać na kolejnego sprawcę przestępstwa narkotykowego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krośniewicach ponownie wykazali się czujnością i w sobotni wieczór 30 kwietnia 2022 roku zatrzymali 22–letniego mieszkańca powiatu włocławskiego, który posiadał przy sobie nie tylko porcję ponad 2 gramów marihuany, ale także amfetaminę. W tym samym czasie policjanci z ogniwa patrolowo–interweniującego kutnowskiej komendy w trakcie interwencji ujawnili przy 42–letnim mieszkańcu Kutna susz roślinny. Podczas czynności wstępne badania potwierdziły, że ujawniony środek to marihuana.

1 maja 2022 roku w trakcie podjętej interwencji na terenie naszego miasta mundurowi kutnowskiej komendy ujawnili u trzech mężczyzn z powiatu kutnowskiego w wieku 16, 18 i 23 lata, środki odurzające. W tym przypadku również wstępne badania testerem narkotykowym potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana o łącznej ilości ponad 2,5 gramów. 16–latek jak i jego pełnoletni koledzy usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Teraz wszyscy trzej mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: