Kutnowscy policjanci zatrzymali notorycznego złodzieja. Grozi mu 10 lat więzienia

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który w ciągu ostatnich miesięcy dokonywał kradzieży rowerów. Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał aż 5 zarzutów – wszystkie w warunkach recydywy, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowego aresztowanie na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

- R E K L A M A -

17 czerwca 2024 roku na jednym z kutnowskich osiedli podejrzany mężczyzna chodził po parkingu, łapał za klamki samochodów i sprawdzał czy są otwarte. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem doprowadzenia do jednostki policji. Ponad to, 35-latek w plecaku posiadał portfel z dokumentami nie należącymi do niego. Został zatrzymany.

Jak się później okazało, mężczyzna w ostatnich miesiącach „trudnił się” kradzieżami rowerów, jego łupem padała także hulajnoga elektryczna. Łącznie postawiono mu 5 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu.

- R E K L A M A -

Prokurator, na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez policjantów, złożył wniosek do sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. 35 -latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany będzie teraz oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: