reklama
reklama

Kutnowscy policjanci zginęli w wypadku. Mundurowi oddali im cześć [ZDJĘCIA]

Kutnowscy policjanci sierżant Krzysztof Staniszewski i starszy posterunkowy Piotr Walczak zginęli na służbie 15 lat temu. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie uczciła pamięć mundurowych.

6 maja 2022 roku to wyjątkowa okazja, aby uczcić pamięć mundurowych, którzy podczas służby oddali życie za Ojczyznę. 8 maja bowiem mija 15 rocznica śmierci tragicznie zmarłych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Dariusz Walichnowski wspólnie z  Naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Mirosławem Liwińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkom.Tomaszem Dąbrowskim odwiedzili groby kolegów, którzy zginęli na służbie w maju 2007 roku. Na grobach policjantów złożono symboliczne wiązanki.

8 maja 2007 r. funkcjonariusze jadąc radiowozem w celu udzielenia pomocy patrolowi interwencyjnemu, ulegli wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia dwóch radiowozów funkcjonariusze ponieśli śmierć na miejscu.

- R E K L A M A -

SIERŻANT STANISZEWSKI KRZYSZTOF
ur. 1977 r. – zm. 2007 r.
Referent Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

W latach 2001–2004 ukończył kurs z zakresu technik interwencji i posługiwania się pałką typu tonfa w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kurs specjalistyczny instruktora wyszkolenia strzeleckiego I stopnia w Szkole Policji w Słupsku oraz szkolenie z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kurs doskonalenia zawodowego w sprawie prowadzenia gospodarki i ewidencji uzbrojenia oraz sprzętu techniczno-bojowego w jednostkach policji realizowany przez wydział gospodarki materiałowo-technicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- R E K L A M A -

Sierżant Krzysztof Staniszewski należał do policjantów wyróżniających się zdyscyplinowaniem i sumiennością. Podczas realizacji czynności służbowych wykazywał się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i odwagą. Powierzone zadania wykonywał w sposób rzetelny i z dużą dociekliwością, często wykraczając poza zakres swoich obowiązków. Podejmował działania, które przyczyniały się do znaczących sukcesów jednostki w walce z przestępczością, za co był wyróżniany przez przełożonych. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do pracy policjantów.

W dniu 8 maja 2007 r. sierżant Krzysztof Staniszewski, jadąc radiowozem w celu udzielenia pomocy patrolowi interwencyjnemu, uległ wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia dwóch radiowozów funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

STARSZY POSTERUNKOWY WALCZAK PIOTR
ur. 1982 r. – zm. 2007 r.
Aplikant Ogniwa Patrolowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

Służbę w Policji rozpoczął 9 maja 2005 r. na stanowisku kursanta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W latach 2005–2007 ukończył przeszkolenie zawodowe podstawowe w Szkole Policji w Pile oraz kurs specjalistyczny z zakresu ruchu drogowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Starszy posterunkowy Piotr Walczak, wykonując obowiązki służbowe wykazywał zaangażowanie, sumienność, rzetelność i staranność. Szanowany przez kolegów i ceniony przez przełożonych. Pomimo młodego wieku i krótkiego stażu służby, dzięki uporowi i ofiarności osiągał bardzo dobre wyniki w służbie, za które był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W dniu 8 maja 2007 r. starszy posterunkowy Piotr Walczak, kierując radiowozem w celu udzielenia pomocy patrolowi interwencyjnemu, uległ wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia dwóch radiowozów funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

(Źródło: KPP Kutno)

fot. KPP Kutno
fot. KPP Kutno
fot. KPP Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: