Wiadomości KutnoKutnoKutnowscy Terytorialsi przeszli szkolenie. Intensywny i rozbudowany program

Kutnowscy Terytorialsi przeszli szkolenie. Intensywny i rozbudowany program [ZDJĘCIA]

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej dobiegło końca dwutygodniowe szkolenie zintegrowane, które każdy żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej jest zobligowany przejść raz w roku.

- Reklama -

Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty doskonalili swoje umiejętności na terenie dostępnych obiektów wojskowych w SRO (stałym rejonie odpowiedzialności, jakim jest województwo łódzkie). Zajęcia obejmowały strzelanie z amunicji treningowej UTM na specjalnie przygotowanym przez instruktorów torze ćwiczeń: „Zależało nam na stworzeniu warunków zbliżonych do realiów pola walki. Działanie na torze odbywało się w sposób dynamiczny, co jeszcze bardziej wzmagało realizm prowadzonych ćwiczeń” – powiedział ppor. Przemysław Wawrzyniak, instruktor z 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu. Terytorialsi ćwiczyli także zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Reklama -

Żołnierze 92 batalionu lekkiej piechoty z Kutna szkolili się m. in. na terenie koszar 1 dywizjonu lotniczego. „Program szkolenia był bardzo rozbudowany i intensywny – żołnierze odbyli szkolenie wysokościowe z użyciem technik linowych, doskonalili pokonywanie przeszkód wodnych przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu pododdziałów. Na zakończenie szkolenia zintegrowanego szkoliliśmy się z zasad naprowadzania statków powietrznych oraz sposobów podejścia i desantu ze śmigłowca Mi-8” – podsumował szkolenie dowódca sekcji szkoleniowej 92blp ppor. Tomasz Sarnowski.

Kutnowscy Terytorialsi przeszli szkolenie fot. WOT

Kutnowscy Terytorialsi przeszli szkolenie fot. WOT

Kutnowscy Terytorialsi przeszli szkolenie fot. WOT
Kutnowscy Terytorialsi przeszli szkolenie fot. WOT
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: