reklama
  • Krzysztof Ciebiada Sejm

Kutnowska AgroUnia komentuje „Lex Tusk”. „Formuła takiej komisji jest pozbawiona racjonalności”

Nie milkną echa wzbudzającej kontrowersje ustawy „Lex Tusk”. Dziś pojawiły się informacje o przygotowaniu nowelizacji ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę. Głos w sprawie zabrała AgroUnia, reprezentowana przez kutnowskich działaczy.

- R E K L A M A -

Tomasz Marciniak – członek zarządu krajowego AgroUnii, Dariusz Wiesetek — przewodniczący Komitetu Społecznego Agrounii Powiatu Kutnowskiego oraz Paweł Gębski — wiceprzewodniczący Komitetu Społecznego Agrounii Powiatu Kutnowskiego wydali oświadczenie ws. dzisiejszej decyzji prezydenta Dudy.

— Zapowiedź Prezydenta potwierdza, że sama formuła takiej komisji jest pozbawiona racjonalności. W poniedziałek prezydent robi ukłon w stronę Kaczyńskiego podpisując ustawę, a z kolei w piątek próbuje przypodobać się instytucjom międzynarodowym, zapowiadając nowe rozwiązania. Może warto było poczekać kilka dni i przemyśleć decyzję? Takie wahania Dudy nie świadczą dobrze o jego kręgosłupie moralnym — czytamy w oświadczeniu, które otrzymaliśmy od AgroUnii.

- R E K L A M A -

Jak podkreśla AgroUnia, „według Dudy, po nowelizacji, komisja nie będzie wydawać zakazów sprawowania funkcji, ale będzie wystawiać certyfikaty o moralności lub jej braku u pewnych osób”.

— To powrót do koncepcji dzielenia Polaków na tych lepszego i gorszego sortu, po uznaniu polityków PiS. Prezydent osobiście przyłożył rękę do próby rozmontowania wymiaru sprawiedliwości, a teraz proponuje protezę w formie upolitycznionej komisji, która ma przejąć rolę niezależnych sądów. Żaden polityk ani żadna upolityczniona komisja nie ma prawa pozbawiać Polaków ich praw publicznych, które są zapisane w konstytucji! — czytamy.

Nie przegap: