Kutnowska policja ma nowe radiowozy. Jeden z nich będzie postrachem piratów drogowych (FOTO)

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. Samochody zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP. Volkswagen Transporter będzie wykorzystywany przez służbę patrolową natomiast kia ceed będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego do walki z piratami drogowymi.

Zakup radiowozu został całkowicie sfinansowany ze środków policji. Radiowozy przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Oznakowane radiowozy wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów.

- R E K L A M A -

Kia ceed napędzany jest 160-konną jednostką beznynową o pojemności 1,5 litra. Natomiast volkswagen transporter to auto ze 150-konnym silnikiem diesel 2.0. Nowoczesny radiowóz kia ceed będzie wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego, a posłuży im między innymi do walki z piratami drogowymi.

Volkswagen tranporter będzie wykorzystywany przez policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Nowe radiowozy są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Pozwalają na szybką reakcję i na sprawne przemieszczanie się po terenie całego powiatu, abyśmy mogli znaleźć się w odpowiednim czasie tam, gdzie mieszkańcy nas potrzebują.

źródło: KPP Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: