Kutnowska położna najlepsza w województwie!

Beata Kierus, położna oddziału ginekologiczno-położniczego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym została Położną Roku 2017 w plebiscycie Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia i Dziennika Łódzkiego – Hipokrates 2017. Na etapie powiatowym mamy w kutnowskim szpitalu także najlepszego pediatrę – dr Reginę Ziółkowską-Grześkowiak.

Gala finałowa plebiscytu organizowana już po raz drugi przez ŁOW NFZ i redakcję Dziennika Łódzkiego odbyła się w miniony piątek (23 lutego b.r.) w hotelu Ambasador Premium w Łodzi. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu medyków z całego województwa.

- R E K L A M A -

Podczas plebiscytu wybierano najpierw na etapie powiatowym najlepszego Lekarza Roku, Pediatrę Roku, Położną Roku, Pielęgniarkę Roku oraz Placówkę Roku, by następnie spośród nich wyłonić laureatów wojewódzkich. Dodatkowo w etapie wojewódzkim rozszerzono grono kandydatów do tytułu specjalistów w dziedzinach: onkologia, ginekologia, okulistyka, stomatologia oraz fizjoterapia. Co ważne, o zwycięstwie na wszystkich etapach decydowali sami pacjenci.

Beata Kierus ukończyła najpierw Medyczne Studium Zawodowe na Wydziale Położnictwa
w Poznaniu, a następnie ukończyła studia pomostowe w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. W Kutnowskim szpitalu pracuje od 1987 roku.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, że tytuł Położnej Roku województwa łódzkiego trafia do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego już po raz drugi. W pierwszej edycji konkursu w roku 2016 otrzymała go położna oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego – mgr Dorota Grabowska.

fot. Kutnowski Szpital Samorządowy
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: