reklama
reklama

Kutnowska „złota rączka” już pomaga seniorom. Jak skorzystać z tych usług?

Od początku stycznia w Kutnie działa pilotażowy program „Złota Rączka dla seniora”. Już kilkunastu seniorów otrzymało bezpłatną pomoc przy drobnych naprawach hydraulicznych czy elektrycznych.

Jak czytamy w wydanym przez UM Kutno komunikacie, jedną z korzystających z takiej usługi była pani Krystyna, u której trzeba było naprawić usterkę elektryczną oraz uszczelnić odpływ kuchennego zlewu.

- R E K L A M A -

– Bardzo dobrze, że jest taka złota rączka. To jest coś wspaniałego. Nie mam w Kutnie żadnej rodziny, najbliższych krewnych mam w Łodzi. W klatce też są już tylko same starsze osoby. Nie ma kto takiej naprawy przeprowadzić – podkreśla pani Krystyna.

W kilkunastu dotychczasowych przypadkach zleceń realizowanych w ramach programu „złota rączka” chodziło głównie o wymianę uszczelek w odpływach, głowic w bateriach, uszczelek okiennych czy naprawę kontaktów elektrycznych. Naprawy przeprowadza wyspecjalizowany pracownik Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

- R E K L A M A -

Do programu można zapisać się przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Centrum Seniora tel. kom. 780 283 816. Kutnowska „złota rączka” przeprowadza drobne naprawy, obowiązuje też kryterium wiekowe i dochodowe.

(Źródło: UM Kutno)

fot. UM Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: