reklama

Kutnowski MOPS przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Można otrzymać 3 tys. złotych

Od czwartku (18.08) można składać wnioski o tzw. dodatek węglowy. Mieszkańcy Kutna chcący uzyskać dopłatę mogą zgłaszać się w tej sprawie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatek wynosi 3000 zł i nie jest uzależniony od dochodu. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać do 30 listopada 2022 r.

- R E K L A M A -

Ważne jest to, aby źródło ogrzewania, na które chcemy otrzymać dodatek musi być zgłoszone lub wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Wypełniony wniosek można złożyć w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Warszawskie Przedmieście 10a – w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych, pok. 37.

Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek – wtorek: 10:00 – 14:00
czwartek – piątek: 10:00 – 14:00

- R E K L A M A -

Wnioski można również przesyłać drogą elektroniczną, muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnione profilem zaufanym.
Dodatek przysługuje osobie w gospodarstwie jednoosobowym lub jednej osobie w gospodarstwie wieloosobowym, w którym głównym źródłem ogrzewania jest piec na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy zasilane paliwami stałymi.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (24) 253 44 46, (24) 253 43 09 lub na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/dodatek-weglowy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: