Kutnowski MZK zapłaci nawet 10 razy więcej za prąd?! Mocne wystąpienie Jońskiego w Sejmie [FOTO/WIDEO]

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie będzie niebawem płacić nawet dziesięć razy więcej za prąd niż dotychczas?! O sprawie podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu poinformował poseł Dariusz Joński, który nie szczędził mocnych słów pod adresem rządzących. „Czy wyście na głowę poupadali”? – grzmiał z mównicy poseł KO.

- R E K L A M A -

– Panie Morawiecki! MZK w Kutnie dostał nowe propozycje cen prądu. Podwyżka dziesięciokrotna! To pierwszy MZK w Łódzkiem, który kupił elektryczne autobusy. Jeśli nie przedstawicie programu pomocy dla przedsiębiorców to wygasicie gospodarkę! – dziś napisał w mediach społecznościowych poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

Wcześniej parlamentarzysta zabrał głos także w Sejmie, gdzie nie szczędził mocnych słów pod adresem rządu. Poruszył tam między innymi sprawę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie i prognozy horrendalnych podwyżek.

- R E K L A M A -

– Jest wrzesień, a nie ma żadnego pomysł i programu pomocy dla zwykłych przedsiębiorców. Zastanawiam się, czy wyście na głowę poupadali. Ze mną skontaktowało się kilka firm z województwa łódzkiego. (…) Wśród nich Zakład Komunikacji Miejskiej w Kutnie. Kutno ma sześć autobusów elektrycznych. Dostali właśnie nową projekcję podwyżek cen prądu. Dziesięć razy więcej! Prezes powiedział, że jeśli nie dostanie jakiejkolwiek pomocy rządowej, to postawi te wszystkie autobusy pod płotem. Ja mam krótkie pytanie: jest wrzesień, jaki macie pomysł, aby pomóc przedsiębiorcom? Jeśli nie zamrozicie cen prądu, tu i teraz, to wygasicie gospodarkę. Czy wy sobie w ogóle zdajecie sprawę, co się za chwilę stanie? Już dzisiaj te firmy zwalniają ludzi, a wy dzisiaj przychodzicie i nie macie żadnej propozycji – mówił z sejmowej mównicy Dariusz Joński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: