reklama
reklama
reklama
reklama

Kutnowski szpital dostanie ponad milion złotych. Wyremontują za to jeden oddział

Łódzki Urząd Wojewódzki poinformował o dofinansowaniu dla szpitali w naszym województwie. Mowa o aż 37 mln złotych. Pieniądze trafią także do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Przekazane środki pozwolą na doposażenie placówek w niezbędny sprzęt oraz wykonanie prac remontowo-budowlanych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i personelu medycznego.

- R E K L A M A -

W ten sposób 23 placówki zyskają nowoczesną aparaturę tj. tomografy, rtg, usg, czy dopplery, dzięki którym można będzie przeprowadzić szybszą i dokładniejszą diagnostykę. Realizacja zadań odbędzie się do końca 2022 r.

– Te inwestycje są niezmiernie istotne, dlatego, że sami lekarze i dyrektorzy szpitali wybierali, gdzie te pieniądze mają trafić i na jaki cel. Oni najlepiej znali potrzeby swoich placówek. Tych zadań jest bardzo dużo i szpitale naprawdę wykorzystały te środki w sposób optymalny. To pokazuje bardzo istotny element naszej codziennej działalności, bo wszyscy od pierwszego dnia epidemii byliśmy wyjątkowo skoncentrowani na walce z wirusem – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

- R E K L A M A -

W gronie dofinansowanych placówek znalazł się Kutnowski Szpital Samorządowy. Kwota 1 368 840 złotych ma zostać przeznaczona na modernizację Oddziału Wewnętrznego. Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły dotyczące zakresu prac i daty ich rozpoczęcia.

(Źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: