Kutnowski szpital ma zmienić się nie do poznania! Ogłoszono ważny przetarg [WIZUALIZACJE]

Zbliża się początek prac związanych z termomodernizacją Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło przetarg na inwestycję, dzięki której kutnowska lecznica zmieni się nie do poznania.

- R E K L A M A -

O planach związanych z termomodernizacją kutnowskiego szpitala informowaliśmy już kilkukrotnie. Teraz sprawa nabrała rozpędu i ogłoszony został przetarg. Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Powiat pozyskał około 25 mln złotych, a w powiatowym budżecie zabezpieczone zostało kolejne 5 mln złotych.

Realizacja tej części zamówienia odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy z nich to dokumentacja projektowa, a drugi to roboty budowlane. Termin składania ofert mija 19 lipca 2024 o 10:00.

- R E K L A M A -

— Przedmiotem Części I zamówienia – Termomodernizacja budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie – jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych, obejmująca wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzgodnienie jej z Zamawiającym, a następnie na jej podstawie wykonanie robót budowlanych, polegających na termomodernizacji budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie oraz umieszczenie tablicy informacyjnej dotyczącej źródła finansowania inwestycji na terenie, na którym prowadzone będą roboty budowlane — czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Kontynuują rozwój kutnowskiego szpitala

W poprzedniej kadencji władze Powiatu Kutnowskiego na czele ze Starostą Danielem Kowalikiem mocno inwestowały w kutnowski szpital. Wśród inwestycji przeprowadzonych w szpitalu wymieniono między innymi przebudowę oddziału wewnętrznego, przebudowę OIOM-u czy przebudowę wejścia do szpitala. Zakupiono też wiele specjalistycznego sprzętu medycznego m.in. tomograf. Ogółem na modernizację szpitala przeznaczono blisko 50 mln złotych.

- R E K L A M A -

Jak przekonują władze powiatu, przeprowadzenie wielkiej inwestycji związanej z termomodernizacją ma nie tylko poprawić stan wizualny kutnowskiej lecznicy, ale dzięki termomodernizacji przynieść także spore oszczędności w utrzymaniu budynku.

― Na ten rok planowana jest oczywiście kontynuacja inwestycji w służbę zdrowia. Pozyskaliśmy około 25 mln złotych na termomodernizację szpitala. W powiatowym budżecie zabezpieczone zostało kolejne 5 mln złotych. To bardzo ważna inwestycja, która będzie owocowała dalszymi oszczędnościami ― mówił na kwietniowej konferencji prasowej starosta Daniel Kowalik.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: