reklama

Kutnowskie akcenty na X Kongresie Rolnictwa. „Rolnictwo odgrywa kluczową rolę w naszym społeczeństwie” – ZDJĘCIA

W weekend w Warszawie odbył się X Kongres Rolnictwa RP organizowanym przez OPZZRiOR. Patronatem Honorowym tego wydarzenia jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie brakowało także kutnowskich akcentów.

- R E K L A M A -

W stolicy pojawił się między innymi członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska.

― Jako radny Rady Powiatu Kutnowskiego, uważam, że rolnictwo odgrywa kluczową rolę w naszym społeczeństwie. To nie tylko sektor gospodarczy, ale także fundament naszej żywności i stabilności ekonomicznej. Kongresy rolnicze są doskonałą platformą do wymiany idei i rozwiązywania wyzwań, jakie stoją przed tym sektorem. Ważne jest, abyśmy zrozumieli, jakie znaczenie ma rolnictwo dla naszej egzystencji, zarówno pod względem dostępu do żywności, jak i zachowania równowagi środowiskowej ― komentuje Tomasz Walczewski.

- R E K L A M A -

Podczas konferencji jednym z prelegentów był mec. Krzysztof Piotrowski – kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny, który przybliży nam pojęcie Restrukturyzacji jako skutecznego narzędzia oddłużania gospodarstw rolnych.

― Uczestniczę w X Kongresie Rolnictwa RP, aby zgłębić aspekty zrównoważonego rozwoju w rolnictwie. Jest to nie tylko kwestia produkcji żywności, ale także troski o ochronę środowiska, zachowanie bioróżnorodności i wspieranie społeczności wiejskich. Kongresy takie jak ten umożliwiają wymianę wiedzy i pomagają opracowywać innowacyjne podejścia, które połączą efektywność ekonomiczną z troską o naszą planetę i dobrobyt społeczny ― dodaje Dorota Dąbrowska, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: