reklama

Kutnowskie Dni Seniora 2023 zakończone! – ZDJĘCIA

Ponad dwa tygodnie różnorodnych wydarzeń, aktywności ruchowych, warsztatów i wycieczek. Mnóstwo uśmiechów i świetnie spędzonego czasu. Tak w skrócie można opisać zakończone w niedzielę 1 października Kutnowskie Dni Seniora.

- R E K L A M A -

Jak co roku, bardzo duża grupa najstarszych mieszkańców miasta uczestniczyła w przygotowanych dla nich atrakcjach. Nad bogatą ofertą tegorocznej edycji Kutnowskich Dni Seniora czuwali pracownicy Wydziału Spraw Społecznych, Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta oraz Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta współpracujący z wieloma instytucjami: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej – Centrum Seniora w Kutnie, Kutnowskim Domem Kultury, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kutnie, Muzeum Pałac Saski w Kutnie, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie oraz Radą Seniorów i organizacjami pozarządowymi.

Kutnowskie Dni Seniora rozpoczęły się koncertem Małgorzaty Kustosik pt. „Najpiękniejsze piosenki musicalowe” w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Najstarsi mieszkańcy miasta mogli wziąć również udział w różnego rodzaju koncertach i spektaklach. Na deskach sceny w Kutnowskim Domu Kultury muzyczną ucztę uczestnikom Senioraliów zaserwował Dariusz Stachura w projekcie „Wszystko o miłości”. Z musicalem „Tak to u nos jest” zaprezentowała się z kolei grupa z Brzeskiego Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Ponadto swoje spektakle oraz seansach filmowych. Przed seniorami wystawiły: grupa teatralna Czemu Nie?  w sztuce pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” oraz Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry w spektaklu pt. „Skąpiec”.

- R E K L A M A -

Wydarzenia przygotowane na tegoroczne Senioralia w Kutnie promowały zdrowie i aktywność fizyczną. Uczestnicy brali udział w zajęciach jogi na krzesełkach w Centrum Seniora oraz w specjalnie przygotowanej strefie zdrowia, gdzie zapoznali się z zasadami morsowania, a do tego mieli również możliwość zbadania ciśnienia, słuchu a także konsultacji z pracownikami ZUS. Mieli również możliwość korzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich w Aquaparku m.in. w Międzypokoleniowych Zawodach Pływackich w których udział wzięło około 150 osób czy w ćwiczeniach w wodzie na zdrowy kręgosłup. Ponadto seniorzy brali udział w turnieju brydża sportowego oraz w zajęciach Qigong czyli prostych ćwiczeniach sportowych poprawiających kondycję.

Podczas Kutnowskich Dni Seniora można było wziąć udział w różnego rodzaju wycieczkach autokarowych. Seniorzy odwiedzili m.in. skansen w Kwiatkówku i grodzisko w Tumie. Byli też w kopalni soli w Kłodawie. Wzorem lat ubiegłych wybrali się również na grzyby do Huty Zaborowskiej. Podobnie jak rok temu dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka po kutnowskiej strefie przemysłowej. Specjalny, zabytkowy autobus zabrał uczestników na przejażdżkę pokazującą zakłady produkcyjne działające na terenie miasta.

- R E K L A M A -

Ważnym elementem Senioraliów były warsztaty organizowane w Muzeum Pałacu Saskim, czy Centrum Seniora. Seniorzy bardzo chętnie rozwijali swoje umiejętności w zakresie rękodzieła artystycznego czy gotowania. Nie zabrakło także czegoś dla amatorów tańca i zabawy. W trakcie Kutnowskich Dni Seniora odbyło się kilka potańcówek, pikników i grilli integrujących społeczność senioralną. Warto również wspomnieć o spotkaniach z artystami: z aktorką Laurą Łącz oraz kutnowskim rzeźbiarzem Tadeuszem Kacalakiem. Wydarzenia organizowane podczas Kutnowskich Dni Seniora były też znakomitą okazją do przeprowadzenia akcji Bezpieczny Senior. Kutnowscy policjanci przestrzegali najstarszych mieszkańców miasta przed oszustami.

Prezydent Miasta serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom i organizacjom zaangażowanym w realizację wydarzeń w ramach Kutnowskich Dni Seniora.

(UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: