Wiadomości KutnoLifestyleKwas hialuronowy - dlaczego jest tak często stosowany w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy – dlaczego jest tak często stosowany w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy to substancja, która bardzo często wykorzystywana jest w przypadku medycyny estetycznej. To na jej bazie wykonuje się szereg zabiegów opóźniających starzenie. Odpowiednia ilość kwasu hialuronowego w skórze wpływa pozytywnie na jej nawilżenie. Jego obecność sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna.

Kwas hialuronowy – krótka charakterystyka

- Reklama -

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie obecny w skórze właściwej człowieka. Jego budowa w przypadku wszystkich organizmów żywych jest taka sama. Co cechuje kwas hialuronowy? Przede wszystkim wyróżnia się on doskonałą zdolnością przyłączania wody. Dlatego zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie.

Niestety wraz z upływem czasu ilość cennego kwasu hialuronowego w skórze człowieka maleje. Osoby po czterdziestce mają go o 50% mniej niż dwudziestolatki. Oznacza to mniejsze nawilżenie skóry, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Skóra staje się mniej sprężysta i traci jędrność. 

Popularne zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego

- Reklama -

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na opóźnienie procesów starzenia. Jest to możliwe dzięki odpowiednim zabiegom. Dużą popularnością cieszą się między innymi wypełnienia kwasem hialuronowym, które należą do metod bezpiecznych i niezbyt inwazyjnych. Dają doskonałe i szybkie efekty. 

Przy pomocy kwasu hialuronowego można:

- Reklama -

– powiększać usta,

– skutecznie usuwać zmarszczki,

– wymodelować policzków i żuchwę,

– poprawić kształt swojego nosa, 

– znacząco ujędrnić skórę.

Wiele interesujących informacji na ten temat znaleźć można pod adresem https://www.ruczajclinic.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/.

Kiedy warto powtórzyć zabieg z udziałem kwasu hialuronowego?

Nie da się ukryć, że zabiegi usuwania zmarszczek przeprowadzane z pomocą kwasu hialuronowego dają szybkie efekty, które utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Jednak w praktyce zależy to od wielu czynników. Znaczenie ma technika podawania kwasu, stopień jego stabilizacji, indywidualny tryb życia czy aktywność hialuronidazy. Odpowiednio ustabilizowany w skórze człowieka kwas hialuronowy rozpada się i dzieli na wodę oraz dwutlenek węgla. Te substancje są całkowicie wchłaniane przez organizm. Proces ten trwa około 12 miesięcy. W tym czasie najlepiej widać efekty przeprowadzonego zabiegu. Później, aby je utrzymać, zabieg należy oczywiście powtórzyć. 

Nowoczesna medycyna estetyczna umożliwia skutecznie opóźnienie procesu starzenia się skóry. Doskonałym przykładem są zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego. 

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: