reklama
reklama
reklama
reklama

Łanięta areną strażackich zmagań. Druhowie rywalizowali w powiatowych zawodach [ZDJĘCIA]

Strażacy z terenu powiatu kutnowskiego rywalizowali w Łaniętach podczas Powiatowych Zawodów Sportow-Pożarniczych OSP. Nie brakowało emocji, a w wydarzeniu udział wzięli zarówno druhowie jak i druhny.

- R E K L A M A -

Rywalizacja odbywała się w kategoriach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7×50 z przeszkodami. Do zawodów w kategorii mężczyzn przystąpili druhowie z OSP Suchodębie, OSP Pniewo, OSP Skórzewa, OSP Długołęka, OSP Żychlin i OSP Imielno. Z kolei w kategorii kobiet w rywalizacji udział wzięły druhny z OSP Mirosławice, OSP Pniewo i OSP Przyzórz.

Zawody poprowadził Krzysztof Orłowski, a głównym sędzią zawodów był Mariusz Dudkowski. Łaniętach pojawił się także zastępca komendanta kutnowskiej straży Dariusz Lusa. Nie brakowało strażaków z KP PSP w Kutnie, którzy czuwali nad poprawną organizacją zawodów. Zanim strażacy przystąpili do rywalizacji, nie zabrakło przemówień. Głos zabrał między innymi druh Jakub Świtkiewicz, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

- R E K L A M A -

– Zawody odbywają się w trochę innym czasie. Zawsze były co dwa lata, ale ze względu na pandemię koronawirusa teraz odbywają się po trzyletniej przerwie. Co najważniejsze, pogoda dopisała – mówił Jakub Świtkiewicz. – Chciałbym podziękować tym, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów. Gmina Łanięta na czele z wójtem Tomaszem Szczęsnym od wielu lat goszczą nas tutaj. Dziękuję druhom, którzy organizują i przygotowują tu wszystko. Podziękowania również należą się także komendantowi PSP w Kutnie i strażakom PSP.

O ważnej roli strażaków, którzy na co dzień narażają życie i walczą z żywiołem mówili z kolei wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny i członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła.

- R E K L A M A -

– Zawody te mają na celu przede wszystkim zmobilizowanie strażaków do intensywnego treningu, szkolenia i ich umiejętności. Są okazją do wzajemnej rywalizacji pokazu bojowego, wyszkolenia strażaków. Wierzę, że druhowie biorący udział w zawodach bardzo ciężko ćwiczyli, by zdobyć jak najwyższe miejsce na podium. Jednostki OSP pełnią zaszczytną służbę, podczas której niosą pomoc osobom najbardziej potrzebującym w wyniku pożarów, podtopień, wichur czy zdarzeń drogowych. Niech każdy ogień z waszą pomocą gaśnie jak najszybciej – mówił Tomasz Szczęsny, wójt gminy Łanięta.

– Bardzo się cieszę, że tak licznie przybyliście i że jest z nami młodzież. Dziękuję za to, co robicie, bo dzięki Wam w powiecie kutnowskim możemy czuć się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy. To wy zabezpieczanie nas. Ratujecie życie, zdrowie i mienie ludzkie. Troszczycie się o drugiego człowieka. Pamiętamy także, że narażacie swoje życie i jesteście strażakami nie tylko w czasie służby, ale także poza nią – mówił z kolei Robert Baryła, członek zarządu woj. łódzkiego.

Po zaciętej rywalizacji wśród mężczyzn najlepsza okazała się drużyna OSP Pniewo, a wśród kobiet OSP Mirosławice. Druhowie otrzymali pamiątkowe puchary, vouchery i upominki. Nie brakowało wspólnych zdjęć, a także zwycięskich przyśpiewek i tańców!

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety

1. OSP Mirosławice 119,5 pkt
2. OSP Pniewo 126,3 pkt
3. OSP Przyzórz 158,7 pkt

Mężczyźni

1. OSP Pniewo 98,1 pkt
2. OSP Długołęka 101 pkt
3. OSP Skórzewa 115,4 pkt
4. OSP Suchodębie 120 pkt
5. OSP Imielno 123 pkt
6. OSP Żychlin 134 pkt

Zobaczcie obszerny fotoreportaż z zawodów:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: