Lasery frakcyjne CO2 – jakie zabiegi można dzięki nim wykonać?

Wielbiciele nowoczesnych urządzeń do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej z pewnością słyszeli kiedyś o laserach frakcyjnych CO2. Ta stosunkowo nowa, lecz stale zyskująca na popularności technologia może doskonale wpisać się w ofertę gabinetu lub salonu kosmetycznego. Do przeprowadzania jakich zabiegów można wykorzystywać lasery frakcyjne? Czym powinien charakteryzować się ten sprzęt, by zapewniał nie tylko widoczne, lecz także trwałe rezultaty?

- R E K L A M A -

Czy warto zaopatrzyć swój salon w lasery frakcyjne CO2?

Być może zastanawiasz się, do czego mógłbyś wykorzystać laser frakcyjny CO2 w swoim gabinecie lub salonie kosmetyczny. Technologia ta ma jednak wiele zastosowań, a przeprowadzenie jednego zabiegu jest w stanie znacząco poprawić wygląd skóry. Takie działanie jest wyjątkowo doceniane przez klientki, dzięki czemu chętniej decydują się one na korzystanie z usług salonu. Korzystając z laserów frakcyjnych CO2, oszczędzasz także na kosztach zakupu oprzyrządowania dedykowanego poszczególnym zabiegom — ten sprzęt jest niezwykle uniwersalny i świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Oddziaływanie laserem frakcyjnym CO2 na powierzchnię skóry pozwala uzyskać takie efekty, jak:

- R E K L A M A -
  • usunięcie drobnych zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry,
  • usunięcie blizn różnego pochodzenia,
  • zmniejszenie widoczności rozstępów,
  • wygładzenie skóry,
  • usunięcie przebarwień,
  • odmłodzenie skóry twarzy,
  • redukcja rozszerzonych porów,
  • pobudzenie procesów odpowiadających za regenerację naskórka.

Jak działają lasery frakcyjne CO2?

Działanie laserów frakcyjnych CO2 bazuje na kontrolowanym uszkadzaniu skóry, dzięki czemu pobudzane są procesy odpowiedzialne za odbudowę skóry. W ciągu kilkudziesięciominutowego zabiegu wiązka lasera oddziałuje na powierzchnię skóry, przyczyniając się do jej wygładzenia i odmłodzenia. Światło lasera przenika skórę i podgrzewa znajdującą się w niej wodę. Kolagen w skórze zmniejsza swoją objętość, to zaś sprawia, że pobudzone zostają procesy regeneracji.

Przeprowadzenie zabiegu wymaga uprzedniego nałożenia na skórę maści znieczulającej, a następnie dobrania odpowiednich parametrów lasera. To, jaką moc wiązki należy wybrać, zależy od fototypu skóry oraz celu wykonywania laseroterapii. Poradzenie sobie z takimi problemami, jak głębokie blizny czy wyraźne rozstępy może wymagać zastosowania lasera o większej mocy.

- R E K L A M A -

Jaki laser frakcyjny CO2 wybrać do gabinetu medycyny estetycznej lub salonu kosmetycznego?

Odpowiedni dobór lasera frakcyjnego CO2 ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa zabiegu, wpływa także na finalny jego rezultat. W tej kwestii nie można więc pozwolić sobie na zbyt szybkie, nieostrożne podjęcie decyzji. Sprawdź, czy interesujące Cię urządzenie jest zgodne z CE, a sprzedawca dostarcza komplet dokumentacji i instrukcję obsługi sprzętu. Warto postawić na lasery frakcyjne pochodzące z oferty sprawdzonych, polskich dostawców, takich jak Cosmed24. Pamiętaj także o zakupie niezbędnych akcesoriów, takich jak okulary ochronne dla klientów.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: