Lawina protestów po decyzji TK ws. aborcji. Manifestacja ma odbyć się także w Kutnie

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego i jeszcze dziś wyrok ma zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw. W całej Polsce - także w Kutnie - zapowiedziano już szereg protestów.

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego i jeszcze dziś wyrok ma zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw. W całej Polsce – także w Kutnie – zapowiedziano już szereg protestów.

- R E K L A M A -

Jak pamiętamy, w październiku TK orzekł, że przepis dopuszczający aborcję w sytuacji prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu, jest niekonstytucyjny. Wówczas doszło do masowych protestów, również w naszym mieście.

Dziś Centrum Informacyjne Rządu poinformowało na Twitterze, że TK przedstawił uzasadnienie do wyroku.

- R E K L A M A -

„Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw” – informuje CIR.

- R E K L A M A -

Ta informacja wywołała falę komentarzy i zapowiedzi protestów. Te trwają już w największych polskich miastach, a jutro manifestacje zaplanowano także w Kutnie.

O szczegółach będziemy jeszcze informować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: