LED-y rozświetlają Kutno! Zakończyła się bardzo ważna inwestycja [ZDJĘCIA/WIDEO]

Zakończyła się największa od lat inwestycja dotycząca oświetlenia ulicznego w Kutnie. Na terenie całego miasta wymieniono ponad 4000 opraw oświetleniowych. Stare, sodowe oprawy zastąpiły nowoczesne LED-owe źródła światła.

- R E K L A M A -

Ponadto w Kutnie zainstalowany został też inteligentny system sterowania oświetleniem ulicznym. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na zarządzanie oświetleniem z dowolnego miejsca na świecie. Wymagane jest jedynie połączenie internetowe. System opracowany przez firmę Signify otrzymał nagrodę podczas gali Smart City Forum 2023 we Wrocławiu.

System na bieżąco monitoruje stan opraw oświetleniowych i wskazuje wszelkie awarie oraz usterki techniczne na wirtualnej mapie.

- R E K L A M A -

Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy Urzędu Miasta mogą teraz bez problemu zdalnie wyłączyć dowolną część oświetlenia ulicznego. Za pomocą kilku kliknięć na komputerze, mogą również zmienić natężenie światła w oprawie. Dane systemu przechowywane są na bezpiecznym zewnętrznym serwerze.

Nowe oświetlenie to przede wszystkim bezpieczeństwo ale i efekt ekologiczny. Zużycie energii elektrycznej spadło czterokrotnie. Zainstalowana w oprawach moc spadła bowiem z 588 kW do 138 kW. Mniejsze zużycie energii to oszczędności dla budżetu miasta.

- R E K L A M A -

Inwestycja została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Całkowity koszt inwestycji to 9 376 000 zł z czego 7 700 000 zł to pożyczka i dotacja z WFOŚGiW.

Oprawy oświetleniowe dostarczyła firma Philips-Signify. Inwestycję zrealizowała firma Eltast sp. z o.o. 

Dziś w Urzędzie Miasta Kutno odbyła się konferencja prasowa podsumowująca tę inwestycję. Z dziennikarzami spotkali się prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Wojciech Miedzianowski.

(UM Kutno, fot. Łukasz Stasiak/PanoramaKutna.pl)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: