reklama

Legenda polskiego rocka wystąpi w Kutnie

To będzie nie lada gratka dla miłośników rocka! W kwietniu do Kutna przyjedzie legenda tego nurtu muzycznego, Voo Voo. Zapraszamy już teraz.

Voo Voo to aktywna od połowy lat 80. grupa zainicjowana i prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego, gitarzystę, wokalistę, kompozytora i autora tekstów. Jedna z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji opierająca się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji.

- R E K L A M A -

W marcu 2017 ukazał się ich wyjątkowy i inny od wszystkich poprzednich album „7”. Tym razem kluczem do płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na albumie znalazło się zaledwie siedem, za to długich (siedmio, ośmiominutowych) utworów, a każdy z nich jest zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. Każdy dzień, czyli każdy z utworów „7”, to opowieść, która ma swoje miejsce w czasie, ale i przestrzeni. Literacko, poranek ciekawie zderza się tu co rusz ze zmierzchem. A Wojciech Waglewski stara się, by wyśpiewywane przezeń słowa, były i liryką, i równocześnie najbardziej chyba codzienną prozą. Prozą o jego niezmiennych uczuciach…

Muzycznie, album ma charakter kameralny, bliski i dość minimalistyczny, a koncert zespołu, który odbędzie się na otwarcie festiwalu Złoty Środek Poezji, na pewno dostarczy Państwu niepowtarzalnych doznań estetycznych – i muzycznych i poetyckich.

- R E K L A M A -

12 kwietnia (czwartek), godz. 19.00, KDK

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: