Legendarny zespół z USA zagra w Kutnie!

Amerykański zespół Nile, legenda death metalu, zagrają w maju w Kutnie. Koncert zaplanowano w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

- R E K L A M A -

Zespół Nile z USA w tym roku zagra w Polsce tylko cztery koncerty – w Białymstoku, Lublinie, Bielsko-Białej i właśnie w Kutnie.

— Koncert odbędzie się 7 maja 2023 roku w Centrum Teatru Muzyki i Tańca Ziemi Kutnowskiej — mówi Marek Kurnatowski z Anti-Violent Agency, organizator wydarzenia.

- R E K L A M A -

Nile to amerykańska grupa muzyczna wykonująca brutal/technical death metal. W sferze tekstów i muzyki porusza tematykę starożytnego Egiptu i Mezopotamii. Zespół powstał 1993 roku w Greenville w Karolinie Południowej z inicjatywy gitarzysty Karla Sandersa występującego wcześniej w grupie Morriah, basisty Chiefa Spiresa oraz perkusisty Pete’a Hammoura.

Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do afrykańskiej rzeki Nilu. Do 2020 roku zespół wydał dziewięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół jest chwalony za wirtuozerię i technikę gry na instrumentach oraz rozwój muzyki deathmetalowej. Lider zespołu Karl Sanders zajął 4. miejsce w rankingu najlepszych deathmetalowych muzyków stworzonym przez „Decibel Magazine”. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Wacken Open Air, Most of Evil Festival, Eindhoven Metal Meeting, Summer Breeze, Ozzfest, Graspop Metal Meeting, Tuska Open Air i Brutal Assault.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: