reklama
reklama
reklama
reklama

Legendy z Ameryki zagrały w CTMiT. „To przepotężna historia” [ZDJĘCIA]

Ten dzień przejdzie do historii kutnowskiej sceny kulturalnej. W niedzielę w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpił legendarny amerykański zespół death-metalowy Nile.

- R E K L A M A -

W niedzielę 7 maja 2023 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca na wszystkich miłośników mocnego grania czekała nie lada atrakcja. Poza gwiazdą wieczoru, zespołem Nile, na scenie wystąpiły także zespoły Confess, Vapor i Omophagia. Do Miasta Róż przyjechało wiele osób z różnych zakątków kraju, a sala CTMiT zapełniła się dosłownie do ostatniego miejsca.

— W naszym mieście wydarzyła się przepotężna historia. Nikomu nigdy nie śniło się, aby taki zespół jak Nile zagrał w naszym mieście — mówi Marek Kurnatowski z Anti-Violent Agency. — Zrobiliśmy szybko sold out i przez prawie 2 miesiące mogliśmy tylko patrzeć i wyczekiwać jak ten dzień nadejdzie. No i nastał. Wszystko zagrało i myślę, że wielu będzie o tym koncercie mówić przez długie lata, a ja mogę iść już na emeryturę.

- R E K L A M A -

Nile — amerykańska legenda death-metalu

Nile to amerykańska grupa muzyczna wykonująca brutal/technical death metal. W sferze tekstów i muzyki porusza tematykę starożytnego Egiptu i Mezopotamii. Zespół powstał 1993 roku w Greenville w Karolinie Południowej z inicjatywy gitarzysty Karla Sandersa występującego wcześniej w grupie Morriah, basisty Chiefa Spiresa oraz perkusisty Pete’a Hammoura.

- R E K L A M A -

Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do afrykańskiej rzeki Nilu. Do 2020 roku zespół wydał dziewięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół jest chwalony za wirtuozerię i technikę gry na instrumentach oraz rozwój muzyki deathmetalowej. Lider zespołu Karl Sanders zajął 4. miejsce w rankingu najlepszych deathmetalowych muzyków stworzonym przez „Decibel Magazine”. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Wacken Open Air, Most of Evil Festival, Eindhoven Metal Meeting, Summer Breeze, Ozzfest, Graspop Metal Meeting, Tuska Open Air i Brutal Assault.

fot. Kutnowski Dom Kultury, Marek Kurnatowski

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: